Mistrzostwa Świata w Kajakarstwie 2015
| |||
Data | 19-23 sierpnia 2015 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Mediolan | ||
Organizator |
Mistrzostwa Świata w Kajakarstwie 2015 – 42. edycja mistrzostw świata w kajakarstwie. Mistrzostwa były organizowane przez Międzynarodową Federację Kajakową, odbyły się między 19 a 23 sierpnia 2015 w Mediolanie.
Medaliści
Mężczyźni
Kanadyjki
Konkurencja | Złoto | Rezultat | Srebro | Rezultat | Brąz | Rezultat |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Artiom Kozyr | 0:38,605 | Li Qiang | 0:38,815 | Isaquias Queiroz | 0:38,915 |
C-1 500 m | Martin Fuksa | 1:51,004 | Oleg Tarnovschi | 1:51,670 | Maksim Piatrou | 1:53,130 |
C-1 1000 m | Sebastian Brendel | 3:48,956 | Martin Fuksa | 3:48,973 | Serghei Tarnovschi | 3:51,583 |
C-1 5000 m | Sebastian Brendel | 23:03,32 | Manuel Antonio Campos | 23:04,30 | Mateusz Kamiński | 23:05,54 |
C-2 200 m | Rosja Aleksiej Korowaszkow Iwan Sztyl | 0:36,347 | Białoruś Hleb Saładucha Dzianis Machlaj | 0:37,516 | Niemcy Robert Nuck Stefan Holtz | 0:37,750 |
C-2 500 m | Rosja Pawieł Pietrow Michaił Pawłow | 1:42,035 | Polska Wiktor Głazunow Vincent Słomiński | 1:42,575 | Ukraina Dmytro Janczuk Taras Miszczuk | 1:42,759 |
C-2 1000 m | Brazylia Erlon Silva Isaquias Queiroz | 3:38,508 | Węgry Henrik Vasbányai Róbert Mike | 3:38,836 | Polska Piotr Kuleta Marcin Grzybowski | 3:39,305 |
C-4 1000 m | Rumunia Leonid Carp Petre Condrat Iosif Chirilă Stefan Strat | 3:23,202 | Ukraina Denys Kowałenko Denys Kameryłow Witalij Werhełes Eduard Szemetyło | 3:23,882 | Węgry Pál Sarudi Tamás Kiss András Vass Dávid Varga | 3:24,442 |
Kajaki
Konkurencja | Złoto | Rezultat | Srebro | Rezultat | Brąz | Rezultat |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Mark de Jonge | 0:34,802 | Maxime Beaumont | 0:34,993 | Petter Menning | 0:35,002 |
K-1 500 m | René Holten Poulsen | 1:39,407 | Tom Liebscher | 1:39,893 | Roman Anoszkin | 1:40,770 |
K-1 1000 m | René Holten Poulsen | 3:25,815 | Josef Dostál | 3:26,298 | Fernando Pimenta | 3:26,535 |
K-1 5000 m | Ken Wallace | 19:54,46 | Max Hoff | 19:57,57 | Aleh Jurenia | 20:11,91 |
K-2 200 m | Węgry Sándor Tótka Péter Molnár | 0:30,935 | Serbia Nebojša Grujić Marko Novaković | 0:30,966 | Francja Sebastian Jouve Maxime Beaumont | 0:30,935 |
K-2 500 m | Australia Ken Wallace Lachlan Tame | 1:29,216 | Hiszpania Marcus Walz Diego Cosgaya | 1:30,004 | Węgry Dávid Hérics Tamás Somorácz | 1:30,524 |
K-2 1000 m | Niemcy Max Rendschmidt Marcus Gross | 3:10,175 | Australia Ken Wallace Lachlan Tame | 3:11,132 | Serbia Marko Tomićević Milenko Zorić | 3:11,502 |
K-4 1000 m | Słowacja Denis Myšák Erik Vlček Juraj Tarr Tibor Linka | 2:56,102 | Węgry Zoltán Kammerer Dávid Tóth Tamás Kulifai Dániel Pauman | 2:56,902 | Czechy Daniel Havel Lukáš Trefil Josef Dostál Jan Štěrba | 2:58,139 |
Kobiety
Kanadyjki
Konkurencja | Złoto | Rezultat | Srebro | Rezultat | Brąz | Rezultat |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Stanilija Stamenowa | 0:48,717 | Kincső Takács | 0:48,817 | Kamila Bobr | 0:49,225 |
C-2 500 m | Białoruś Daryna Kasciuczenka Kamila Bobr | 2:00,675 | Rosja Marija Kazakowa Olesia Romasienko | 2:01,798 | Węgry Kincsö Takács Zsanett Lakatos | 2:02,788 |
Kajaki
Konkurencja | Złoto | Rezultat | Srebro | Rezultat | Brąz | Rezultat |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Lisa Carrington | 0:40,060 | Marta Walczykiewicz | 0:40,700 | Teresa Portela | 0:41,248 |
K-1 500 m | Lisa Carrington | 1:49,398 | Anna Kárász | 1:51,125 | Zhou Yu | 1:51,478 |
K-1 1000 m | Erika Medveczky | 4:04,037 | Kristina Bedeč | 4:06,397 | Margaret Hogan | 4:07,414 |
K-1 5000 m | Maryna Litwinczuk | 22:36,06 | Lani Belcher | 22:40,02 | Émilie Fournel | 22:43.59 |
K-2 200 m | Białoruś Marharyta Machniewa Maryna Litwinczuk | 0:38,477 | Węgry Luca Homonnai Natasa Dusev-Janics | 0:38,659 | Niemcy Sabrina Hering Steffi Kriegerstein | 0:39,488 |
K-2 500 m | Węgry Gabriella Szabó Danuta Kozák | 1:39,865 | Serbia Milica Novaković Dalma Ružičić-Benedek | 1:41,075 | Niemcy Franziska Weber Tina Dietze | 1:41,335 |
K-2 1000 m | Niemcy Sabrina Hering Steffi Kriegerstein | 3:37,646 | Białoruś Sofija Jurczanka Aleksandra Griszina | 3:38,699 | Węgry Alíz Sarudi Dóra Bodonyi | 3:41,089 |
K-4 500 m | Białoruś Marharyta Machniewa Nadzieja Lapieszka Wolha Chudzienka Maryna Litwinczuk | 1:33,953 | Węgry Gabriella Szabó Danuta Kozák Krisztina Fazekas-Zur Anna Kárász | 1:34,267 | Niemcy Franziska Weber Conny Waßmuth Verena Hantl Tina Dietze | 1:34,890 |
Klasyfikacja medalowa
Opracowano na podstawie materiału źródłowego.
Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1. | Białoruś | 5 | 2 | 3 | 10 |
2. | Niemcy | 4 | 2 | 4 | 10 |
3. | Węgry | 3 | 6 | 4 | 13 |
4. | Rosja | 2 | 1 | 1 | 4 |
5. | Australia | 2 | 1 | 0 | 3 |
6. | Dania | 2 | 0 | 0 | 2 |
Nowa Zelandia | 2 | 0 | 0 | 2 | |
8. | Czechy | 1 | 2 | 1 | 4 |
9. | Brazylia | 1 | 0 | 1 | 2 |
Kanada | 1 | 0 | 1 | 2 | |
11. | Bułgaria | 1 | 0 | 0 | 1 |
Rumunia | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Słowacja | 1 | 0 | 0 | 1 | |
14. | Serbia | 0 | 3 | 1 | 4 |
15. | Polska | 0 | 2 | 2 | 4 |
16. | Hiszpania | 0 | 2 | 1 | 3 |
17. | Chiny | 0 | 1 | 1 | 2 |
Francja | 0 | 1 | 1 | 2 | |
Mołdawia | 0 | 1 | 1 | 2 | |
Ukraina | 0 | 1 | 1 | 2 | |
21. | Wielka Brytania | 0 | 1 | 0 | 1 |
22. | Portugalia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Stany Zjednoczone | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Szwecja | 0 | 0 | 1 | 1 |
Bibliografia
- 2015 ICF Canoe Sprint World Championships - Milan, Italy (Results). canoeicf.com, 2015-08-23. [dostęp 2023-04-07]. (ang.).