Mistrzostwa Świata Juniorów w Biegach na Nartorolkach 2022
| |||
Data | 25–28 sierpnia 2022 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Madona | ||
Mężczyźni | |||
10 km s. klasycznym | Anton Grahn | ||
Sprint na 200 metrów s. dowolnym | Lauris Kaparkalejs | ||
Sprint drużynowy | Szwecja | ||
20 km s. dowolnym (mass start) | Malte Jutterdal | ||
Kobiety | |||
7,5 km s. klasycznym | Gerda Kivil | ||
Sprint na 200 metrów s. dowolnym | Sabrina Borettaz | ||
Sprint drużynowy | Łotwa | ||
15 km s. dowolnym (mass start) | Anna Maria Ghiddi |
Mistrzostwa Świata Juniorów w Biegach na Nartorolkach odbyły się w dniach 25–28 sierpnia 2022 roku w łotewskiej Madonie. Rozegrane zostały cztery konkurencje wśród kobiet i cztery wśród mężczyzn.
Po raz drugi w historii mistrzostwa zorganizowali Łotysze (poprzednio w 2019 roku).
Juniorki
7,5 km stylem klasycznym
- Data: 25 sierpnia 2022
Miejsce | Zawodniczka | Wynik | Strata | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | Gerda Kivil | 20:39,4 | – | ||
2. | Anna Maria Ghiddi | 20:39,5 | +0,1 | ||
3. | Samanta Krampe | 20:50,1 | +10,7 | ||
4. | Marija Gieraczszenko | 20:57,1 | +17,7 | ||
5. | Mira Göransson | 21:00,1 | +20,7 | ||
6. | Jelizawieta Tołmaczyowa | 21:22,0 | +42,6 | ||
7. | Victoria Nitteberg | 21:31,4 | +52,0 | ||
8. | Ebba Johansson | 21:33,3 | +53,9 | ||
9. | Katlin Kukk | 21:49,0 | +1:09,6 | ||
10. | Molly Furunäs | 21:52,9 | +1:13,5 | ||
... | |||||
16. | Kinga Mareczek | 22:43,3 | +2:03,9 |
Sprint drużynowy
- Data: 26 sierpnia 2022
Miejsce | Zawodniczki | Wynik | Strata |
---|---|---|---|
1. | Łotwa Linda Kaparkaleja Samanta Krampe | 26:03,48 | – |
2. | Kazachstan Jelizawieta Tołmaczyowa Marija Gieraczszenko | 26:05,47 | +1,99 |
3. | Estonia Gerda Kivil Katlin Kukk | 26:11,78 | +8,30 |
4. | Szwecja Ebba Johansson Mira Göransson | 26:19,90 | +16,42 |
5. | Włochy Laura Mortagna Anna Maria Ghiddi | 26:26,20 | +22,72 |
6. | Litwa Eglė Savickaitė Ieva Dainytė | 28:01,86 | +1:58,38 |
Sprint na 200 metrów stylem dowolnym
- Data: 27 sierpnia 2022
Miejsce | Zawodniczka | Wynik | ||
---|---|---|---|---|
1. | Sabrina Borettaz | Finał | ||
2. | Samanta Krampe | Finał | ||
3. | Anna Maria Ghiddi | Finał | ||
4. | Kinga Mareczek | Finał | ||
5. | Ebba Johansson | 1/4 finału | ||
6. | Emilja Bucyte | 1/4 finału | ||
7. | Marija Gieraczszenko | 1/4 finału | ||
8. | Victoria Nitteberg | 1/4 finału | ||
9. | Eglė Savickaitė | 1/8 finału | ||
10. | Linda Kaparkaleja | 1/8 finału | ||
... |
15 km stylem dowolnym (mass start)
- Data: 28 sierpnia 2022
Miejsce | Zawodniczka | Wynik | Strata | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | Anna Maria Ghiddi | 37:27,4 | – | ||
2. | Ebba Johansson | 37:29,7 | +2,3 | ||
3. | Marija Gieraczszenko | 37:30,9 | +3,5 | ||
4. | Molly Furunäs | 37:31,6 | +4,2 | ||
5. | Jelizawieta Tołmaczyowa | 37:37,3 | +9,9 | ||
6. | Sabina Sułejmenowa | 37:37,5 | +10,1 | ||
7. | Mira Göransson | 37:38,1 | +10,7 | ||
8. | Samanta Krampe | 37:41,1 | +13,7 | ||
9. | Elza Bleidele | 37:41,8 | +14,4 | ||
10. | Laura Mortagna | 37:55,1 | +27,7 | ||
... |
Juniorzy
10 km stylem klasycznym
- Data: 25 sierpnia 2022
Miejsce | Zawodnik | Wynik | Strata | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | Anton Grahn | 22:53,5 | – | ||
2. | Malte Jutterdal | 23:02,0 | +8,5 | ||
3. | Aksel Artusi | 23:16,6 | +23,1 | ||
4. | Gabriele Rigaudo | 23:23,4 | +29,9 | ||
5. | Ołeksandr Łisohor | 23:28,6 | +35,1 | ||
6. | Iłłijas Issabek | 23:42,2 | +48,7 | ||
7. | Ralf Kivil | 23:48,7 | +55,2 | ||
8. | Jonatan Lindberg | 23:51,5 | +58,0 | ||
9. | Sułtan Bazarbekow | 23:53,3 | +59,8 | ||
10. | Giovanni Lorenzetti | 23:53,7 | +1:00,2 | ||
... |
Sprint drużynowy
- Data: 26 sierpnia 2022
Miejsce | Zawodnicy | Wynik | Strata |
---|---|---|---|
1. | Szwecja Malte Jutterdal Anton Grahn | 21:42,03 | – |
2. | Ukraina Wołodymyr Aksiuta Ołeksandr Łisohor | 21:44,05 | +2,02 |
3. | Łotwa Rainers Paeglis Lauris Kaparkalejs | 21:44,99 | +2,96 |
4. | Kazachstan Sułtan Bazarbekow Iłłijas Issabek | 21:47,01 | +4,98 |
5. | Włochy Riccardo Munari Aksel Artusi | 22:02,22 | +20,19 |
6. | Estonia Kasper Lee Ralf Kivil | 22:22,94 | +40,91 |
7. | Litwa Ernest Tretjakov Ignas Rakstelis | 24:05,26 | +2:23,23 |
8. | Słowacja Michal Adamov Simon Adamov | 24:18,85 | +2:36,82 |
9. | Chińskie Tajpej Lee Chieh-Han Liu Hao-En | 29:35,16 | +7:53,13 |
Sprint na 200 metrów stylem dowolnym
- Data: 27 sierpnia 2022
Miejsce | Zawodnik | Wynik | |||
---|---|---|---|---|---|
1. | Lauris Kaparkalejs | Finał | |||
2. | Anton Grahn | Finał | |||
3. | Jonatan Lindberg | Finał | |||
4. | Aksel Artusi | Finał | |||
5. | Riccardo Munari | 1/4 finału | |||
6. | Viktor Norberg | 1/4 finału | |||
7. | Rainers Paeglis | 1/4 finału | |||
8. | Bruno Krampe | 1/4 finału | |||
9. | Harald Ekenberg | 1/8 finału | |||
10. | Iłłijas Issabek | 1/8 finału | |||
... |
20 km stylem dowolnym (mass start)
- Data: 28 sierpnia 2022
Miejsce | Zawodnik | Wynik | Strata | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | Malte Jutterdal | 45:40,2 | – | ||
2. | Anton Grahn | 45:41,9 | +1,7 | ||
3. | Giovanni Lorenzetti | 45:42,3 | +2,1 | ||
4. | Jonatan Lindberg | 45:43,2 | +3,0 | ||
5. | Riccardo Munari | 45:43,8 | +3,6 | ||
6. | Sułtan Bazarbekow | 45:44,4 | +4,2 | ||
7. | Ołeksandr Łisohor | 45:46,6 | +6,4 | ||
8. | Sandijs Suhanovs | 45:46,9 | +6,7 | ||
9. | Gabriele Rigaudo | 45:51,8 | +11,6 | ||
10. | Wołodymyr Aksiuta | 45:54,1 | +13,9 | ||
... |
Klasyfikacja medalowa
Lp. | Kraj | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
1. | Szwecja | 3 | 4 | 1 | 8 |
2. | Włochy | 2 | 1 | 3 | 6 |
3. | Łotwa | 2 | 1 | 2 | 5 |
4. | Estonia | 1 | 0 | 1 | 2 |
5. | Kazachstan | 0 | 1 | 1 | 2 |
6. | Ukraina | 0 | 1 | 0 | 1 |
Bibliografia
- Program i wyniki zawodów. fis-ski.com. [dostęp 2022-08-31]. (ang.).
- p
- d
- e
←2021/2022 Sezon 2022/2023 w sportach zimowych 2023/2024→