VM i padling 1999
VM i padling 1999 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Padling | ||
Vertsby | Milano | ||
Vertsland | Italia | ||
Arena(er) | Milano | ||
Dato | 1999 |
VM i padling 1999 (verdensmesterskapet i padling) ble arrangert i Milano i Italia i 1999.
Medaljevinnere
Menn
Kano
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Maxim Opalev (RUS) | Martin Doktor (CZE) | Slavomír Kňazovický (SVK) | |||
C-1 500 m | Maxim Opalev (RUS) | Martin Doktor (CZE) | Andreas Dittmer (GER) | |||
C-1 1000 m | Maxim Opalev (RUS) | Andreas Dittmer (GER) | Martin Doktor (CZE) | |||
C-2 200 m | Russland Russland Konstantin Fomichev Aleksandr Artemida | Polen Polen Daniel Jędraszko Paweł Baraszkiewicz | Tyskland Thomas Zereske Christian Gille | |||
C-2 500 m | Polen Polen Daniel Jędraszko Paweł Baraszkiewicz | Ungarn Ungarn Imre Pulai Ferenc Novák | Russland Russland Aleksandr Kovalyov Aleksandr Kostoglod | |||
C-2 1000 m | Russland Russland Aleksandr Kovalyov Aleksandr Kostoglod | Cuba Cuba Ibrahim Rojas Leobaldo Pereira | Tyskland Patrick Schulze Peter John | |||
C-4 200 m | Russland Russland Roman Krugylakov Vladimir Ladocha Konstantin Fomichev Andrey Kabanov | Tsjekkia Tsjekkia Petr Procházka Jan Břečka Petr Fuksa Karel Kožíšek | Romania Romania Miticia Pricop Ionel Averian Gheorghe Andriev Florin Popescu | |||
C-4 500 m | Russland Russland Roman Krugylakov Vladimir Ladocha Konstantin Fomichev Andrey Kabanov | Romania Romania Miticia Pricop Ionel Averian Gheorghe Andriev Florin Popescu | Frankrike Frankrike Yannick Lavigne Jean-Gilles Grare Mathieu Gobel Sylvain Hoyer | |||
C-4 1000 m | Russland Russland Ignat Kovalev Konstantin Fomichev Aleksey Volkonskiy Andrey Kabanov | Romania Romania Miticia Pricop Ionel Averian Iosif Anisim Samil Grigoe | Ungarn Ungarn Csaba Horváth Béla Belicza Aron Gajarszki György Kozmann |
Kajakk
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Michael Kolganov (ISR) | Oleskey Slivinskiy (UKR) | Ronald Rauhe (GER) | |||
K-1 500 m | Ákos Verecki (HUN) | Petar Merkov (BUL) | Grzegorz Kotowicz (POL) | |||
K-1 1000 m | Lutz Liwowski (GER) | Knut Holmann (NOR) | Torsten Tranum (DEN) | |||
K-2 200 m | Ungarn Ungarn Vince Fehérvári Róbert Hegedűs | Russland Russland Roman Zarubin Aleksandr Ivannik | Polen Polen Marek Twardowski Adam Wysocki | |||
K-2 500 m | Polen Polen Marek Twardowski Adam Wysocki | Ungarn Ungarn Botond Storcz Gábor Horvárth | Australia Australia Daniel Collins Andrew Trim | |||
K-2 1000 m | Slovakia Slovakia Michal Riszdorfer Juraj Bača | Polen Polen Marek Twardowski Adam Wysocki | Tyskland Jan Schäfer Olaf Winter | |||
K-4 200 m | Ungarn Ungarn Gyula Kajner Vince Fehérvári István Beé Róbert Hegedűs | Polen Polen Piotr Markiewicz Marek Twardowski Adam Wysocki Paweł Łakomy | Russland Russland Anatoliy Tishchenko Andrey Shchegolikhin Oleg Gorobiy Vitaliy Gankin | |||
K-4 500 m | Tyskland Torsten Gustche Mark Zabel Björn Bach Stefan Ulm | Russland Russland Andrey Tissin Vitaliy Gankin Aleksandr Ivannik Roman Zarubin | Ungarn Ungarn Zoltán Kammerer Botond Storcz Ákos Vereckei Gábor Horváth | |||
K-4 1000 m | Ungarn Ungarn Zoltán Kammerer Botond Storcz Ákos Vereckei Gábor Horváth | Tyskland Torsten Gutsche Mark Zabel Björn Bach Stefan Ulm | Romania Romania Sorin Petcu Vasile Curuzan Marian Sîrbu Romică Şerban |
Kvinner
Kajakk
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Caroline Brunet (CAN) | Josefa Idem (ITA) | Rita Kőbán (HUN) | |||
K-1 500 m | Caroline Brunet (CAN) | Josefa Idem (ITA) | Rita Kőbán (HUN) | |||
K-1 1000 m | Caroline Brunet (CAN) | Josefa Idem (ITA) | Katalin Kovács (HUN) | |||
K-2 200 m | Spania Spania Izaskun Aramburu Beatriz Manchón | Polen Polen Beata Sokołowska Aneta Pastuszka | Ungarn Ungarn Rita Kőbán Eva Laky | |||
K-2 500 m | Polen Polen Beata Sokołowska Aneta Pastuszka | Canada Canada Caroline Brunet Karen Furneaux | Ungarn Ungarn Katalin Kovács Szilvia Szabó | |||
K-2 1000 m | Australia Australia Anna Wood Katrin Borchert | Tyskland Manuela Mucke Katrin Wagner | Ungarn Ungarn Kinga Bóta Andrea Barosci | |||
K-4 200 m | Ungarn Ungarn Katalin Kovács Erzsébet Viski Szilvia Szabó Rita Kőbán | Russland Russland Natalya Gouily Yelena Tissina Larissa Peisakhovich Tatyana Tischenko | Polen Polen Beata Sokołowska Aneta Pastuszka Agata Piszcz Aneta Michalak | |||
K-4 500 m | Ungarn Ungarn Katalin Kovács Erzsébet Viski Szilvia Szabó Rita Kőbán | Tyskland Birgit Fischer Anett Schuck Manuela Mucke Katrin Wagner | Polen Polen Beata Sokołowska Aneta Pastuszka Aneta Michalak Joanna Skowroń |
Referanser
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 1: flatwater (now sprint): 1936-2007.
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 2: rest of flatwater (now sprint) and remaining canoeing disciplines: 1936-2007.