Zweden op de Olympische Zomerspelen 2020
Zweden op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Zweden | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | SWE | |||||||||||||||||||||
NOC | Sveriges Olympiska Kommitté (sv) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2020 in Tokio | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Zweden op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Zweden op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Zweden heeft deelgenomen aan de Olympische Zomerspelen 2020 in Tokio, Japan.
Atleten
Hieronder volgt een overzicht van de atleten die deelnamen aan de Olympische Zomerspelen 2020.
sport | vrouwen | mannen | totaal |
---|---|---|---|
Atletiek Atletiek | 9 | 11 | 20 |
Badminton Badminton | 0 | 1 | 1 |
Boogschieten Boogschieten | 1 | 0 | 1 |
Boksenen Boksen | 1 | 1 | 2 |
Gewichtheffen Gewichtheffen | 1 | 0 | 1 |
Golf Golf | 2 | 2 | 4 |
Gymnastiek Gymnastiek | 1 | 1 | 2 |
Hanbal Handbal | 15 | 15 | 30 |
Judo Judo | 1 | 3 | 4 |
Kanovaren Kanovaren | 1 | 2 | 3 |
Paardensport Paardensport | 8 | 4 | 12 |
Roeien Roeien | 1 | 0 | 1 |
Schietsport Schietsport | 0 | 1 | 1 |
Schoonspringen Schoonspringen | 1 | 0 | 1 |
Skateboarden Skateboarden | 0 | 1 | 1 |
Tafeltennis Tafeltennis | 2 | 3 | 5 |
Tennis Tennis | 1 | 0 | 1 |
Voetbal Voetbal | 18 | 0 | 18 |
Wielersport Wielersport | 1 | 0 | 1 |
Worstelen Worstelen | 2 | 1 | 3 |
Zeilen Zeilen | 4 | 5 | 9 |
Zwemmen Zwemmen | 6 | 4 | 10 |
totaal | 80 | 56 | 136 |
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër(s) | Onderdeel | Medaille | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Atletiek | Daniel Ståhl | discus (m) | 1 | |||
Armand Duplantis | polsstok (m) | 1 | ||||
Paardensport | Malin Baryard-Johnsson Henrik von Eckermann Peder Fredricson | springen team | 1 | |||
Atletiek | Simon Pettersson | discus (m) | 2 | |||
Paardensport | Peder Fredricson | springen individueel | 2 | |||
Voetbal |
| vrouwen | 2 | |||
Zeilen | Josefin Olsson | Laser vrouwen | 2 | |||
Fredrik Bergström Anton Dahlberg | 470 mannen | 2 | ||||
Zwemmen | Sarah Sjöström | 50 meter vrije slag vrouwen | 2 |
Sporten
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
- Loopnummers
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Andreas Kramer | 800 m | 1.46,44 | 5 | n.v.t. | niet geplaatst | ||||
Kalle Berglund | 1500 m | 3.49,43 | 12 | n.v.t. | niet geplaatst | ||||
Perseus Karlström | 20 km snelwandelen | n.v.t. | 1:22.29 | 9 | |||||
Vidar Johansson | 3000m steeplechase | 8.32,86 | 10 | n.v.t. | niet geplaatst | ||||
Emil Blomberg | 8.39,57 | 13 | n.v.t. | niet geplaatst | |||||
Simon Sundström | 8.29,84 | 11 | n.v.t. | niet geplaatst |
- Technische nummers
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Simon Petterson | discuswerpen | 64,18 | 7 q | 67,39 | 2 |
Daniel Ståhl | 66,12 | 1 Q | 68,90 | 1 | |
Wictor Petersson | kogelstoten | 19,73 | 28 | niet geplaatst | |
Armand Duplantis | polsstokhoogspringen | 5,75 | 3 q | 6,02 | 1 |
Kim Amb | speerwerpen | 82,40 | 12 q | 79,69 | 11 |
Thobias Montler | verspringen | 8,01 | 8 q | 8,08 | 7 |
- Vrouwen
- Loopnummers
atlete | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Meraf Bahta | 10.000 m | n.v.t. | 32.10,49 | 18 | |||||
Sarah Lahti | n.v.t. | DNF | |||||||
Carolina Wikströmm | marathon | n.v.t. | 2:33.19 | 22 |
- Technische nummers
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Erika Kinsey | hoogspringen | 1,93 | 15 | niet geplaatst | |
Maja Nilsson | 1,95 | 11 Q | 1,84 | 13 | |
Fanny Roos | kogelstoten | 19,01 | 4 Q | 18,91 | 7 |
Angelica Bengtsson | polsstokhoogspringen | 4,55 | 12 q | 4,40 | 13 |
Michaela Meijer | 4,40 | 16 | niet geplaatst | ||
Khaddi Sagnia | verspringen | 6,76 | 7 Q | 6,67 | 9 |
Badminton
Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | groepsfase | eliminatie | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Felix Burestedt | enkelspel | Chou T-c V (12–21, 11–21) | B Yang W (21–12, 21–17) | n.v.t. | 2 | niet geplaatst | 15 |
Boksen
Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | finale | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander resultaat | tegenstander resultaat | tegenstander resultaat | tegenstander resultaat | tegenstander resultaat | rang | ||
Adam Chartoi | middelgewicht | Verón V 0 - 5 | niet geplaatst |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | finale | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander resultaat | tegenstander resultaat | tegenstander resultaat | tegenstander resultaat | tegenstander resultaat | rang | ||
Agnes Alexiusson | lichtgewicht | Wu Shih-yi V 1 - 4 | niet geplaatst |
Boogschieten
Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atleet | onderdeel | plaatsingsronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Christine Bjerendal | individueel | 622 | 55 | C Rebagliati V 2 – 6 | niet geplaatst | 33 |
Gewichtheffen
Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atleet | onderdeel | trekken | stoten | totaal | rang | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||||
Patricia Strenius | -76 kg | 102 | 7 | 133 | 4 | 235 | 4 |
Golf
Zie Golf op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | totaal | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | score | score | score | score | par | rang | ||
Alex Norén | mannen | 67 | 67 | 72 | 67 | 273 | -11 | 16 |
Henrik Norlander | 68 | 73 | 72 | 67 | 280 | -4 | 45 |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | totaal | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | score | score | score | score | par | rang | ||
Anna Nordqvist | vrouwen | 72 | 69 | 68 | 70 | 279 | -5 | 23 |
Madelene Sagström | 66 | 68 | 71 | 72 | 277 | -7 | 20 |
Gymnastiek
Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Turnen
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
toestel | totaal | positie | toestel | totaal | positie | ||||||||||||
vloer | voltige | ringen | sprong | brug | rekstok | vloer | voltige | ringen | sprong | brug | rekstok | ||||||
David Rumbutis | meerkamp | 12,166 | 12,033 | 11,200 | 12,716 | 11,713 | 12,533 | 72,765 | 61 | niet geplaatst |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
toestel | totaal | positie | toestel | totaal | positie | ||||||||
sprong | brug | balk | vloer | sprong | brug | balk | vloer | ||||||
Jonna Adlerteg | brug ongelijk | 14,533 | 12 | niet geplaatst |
Handbal
Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat |
---|---|---|
Jonathan Carlsbogård Max Darj Niclas Ekberg Daniel Pettersson Andreas Palicka Hampus Wanne Mikael Aggefors Fredric Pettersson Felix Claar Lucas Pellas Albin Lagergren Jim Gottfridsson Oskar Sunnefeldt Lukas Sandell Anton Lindskog | Mannen | kwartfinale |
Pos | Team
| Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Denemarken | 5 | 4 | 0 | 1 | 8 | 174 | 139 | +35 | Kwartfinales |
2 | Egypte | 5 | 4 | 0 | 1 | 8 | 154 | 134 | +20 | |
3 | Zweden | 5 | 4 | 0 | 1 | 8 | 144 | 142 | +2 | |
4 | Bahrein | 5 | 1 | 0 | 4 | 2 | 129 | 149 | −20 | |
5 | Portugal | 5 | 1 | 0 | 4 | 2 | 143 | 156 | −13 | |
6 | Japan (G) | 5 | 1 | 0 | 4 | 2 | 146 | 170 | −24 |
Bron: Tokyo 2020, IHF
Regels voor de stand: 1) punten; 2) onderling resultaat; 3) onderlinge doelsaldo; 4) onderlinge doelpunten voor; 5) doelsaldo; 6) doelpunten voor; 7) loting.
(G) Gastheer.
Regels voor de stand: 1) punten; 2) onderling resultaat; 3) onderlinge doelsaldo; 4) onderlinge doelpunten voor; 5) doelsaldo; 6) doelpunten voor; 7) loting.
(G) Gastheer.
Ronde | Datum | Lokale tijd | MEZT | Land | Score | Land | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | |||||||
24 juli | 14:15 | 07:15 | Zweden | 32–31 | Bahrein | ||
26 juli | 21:30 | 14:30 | Zweden | 28–26 | Japan | ||
28 juli | 11:00 | 04:00 | Zweden | 29–28 | Portugal | ||
30 juli | 16:15 | 09:15 | Zweden | 22–27 | Egypte | ||
1 augustus | 21:30 | 14:30 | Zweden | 33–30 | Denemarken | ||
kwartfinale | 3 augustus | 13:15 | 06:15 | Zweden | 33–34 | Spanje | |
halve finale | niet geplaatst | ||||||
finale | niet geplaatst |
- Vrouwen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat |
---|---|---|
Vrouwen | vierde |
Pos | Team
| Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zweden | 5 | 3 | 1 | 1 | 7 | 152 | 133 | +19 | Kwartfinales |
2 | Russische ploeg | 5 | 3 | 1 | 1 | 7 | 148 | 149 | −1 | |
3 | Frankrijk | 5 | 2 | 1 | 2 | 5 | 139 | 135 | +4 | |
4 | Hongarije | 5 | 2 | 0 | 3 | 4 | 142 | 149 | −7 | |
5 | Spanje | 5 | 2 | 0 | 3 | 4 | 135 | 142 | −7 | |
6 | Brazilië | 5 | 1 | 1 | 3 | 3 | 133 | 141 | −8 |
Bron: Tokyo 2020, IHF
Regels voor de stand: 1) punten; 2) onderling resultaat; 3) onderlinge doelsaldo; 4) onderlinge doelpunten voor; 5) doelsaldo; 6) doelpunten voor; 7) loting.
Regels voor de stand: 1) punten; 2) onderling resultaat; 3) onderlinge doelsaldo; 4) onderlinge doelpunten voor; 5) doelsaldo; 6) doelpunten voor; 7) loting.
Ronde | Datum | Lokale tijd | MEZT | Land | Score | Land | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | |||||||
25 juli | 19:30 | 12:30 | Zweden | 31–24 | Spanje | ||
27 juli | 14:15 | 07:15 | Zweden | 36–24 | Russische ploeg | ||
29 juli | 21:30 | 14:30 | Zweden | 28–28 | Frankrijk | ||
31 juli | 16:15 | 09:15 | Zweden | 34–31 | Brazilië | ||
2 augustus | 21:30 | 14:30 | Zweden | 23–26 | Hongarije | ||
kwartfinale | 4 augustus | 13:15 | 06:15 | Zweden | 39–30 | Zuid-Korea | |
halve finale | 6 augustus | 17:00 | 10:00 | Zweden | 27–29 | Frankrijk | |
bronzen finale | 8 augustus | 11:00 | 04:00 | Zweden | 19–36 | Noorwegen |
Judo
Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Tommy Macias | −73 kg | bye | Scvortov W 10s1-1s2 | Gjakova L 0-1s1 | niet geplaatst | ||||
Robin Pacek | −81 kg | Thaubani W 100-000 | Aprahamian W 100-001 | Casse V 001-011 | niet geplaatst | ||||
Marcus Nyman | −90 kg | bye | Finesse W 10-0 | Sherazadishvili V 0s2–10s2 | niet geplaatst |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Anna Bernholm | −70 kg | Landolsi W 10-0s1 | Bellandi V 0s1-1s2 | niet geplaatst |
Kanovaren
Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
- Slalom
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
run 1 | rang | run 2 | rang | beste run | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Erik Holmer | K-1 slalom | 100,36 | 18 | 94,91 | 12 | 94,91 | 16 Q | 98,45 | 10 Q | 148,59 | 9 |
- Sprint
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Petter Menning | K-1 200 m | 34,698 | 1 HF | bye | 35,149 | 3 FA | 35,562 | 6 |
- Vrouwen
- Sprint
atlete | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Linnea Stensils | K-1 200 m | 41,109 | 3 KF | 41,313 | 1 HF | 38,858 | =4 FA | 39,287 | 5 |
K-1 500 m | 1.48,144 | 1 HF | bye | 1.51,902 | 1 FA | 1.53,600 | 5 |
Legenda: FA=finale A (medailles); FB=finale B (geen medailles); HF=halve finale KF=kwartfinale
Paardensport
Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Dressuur
ruiter | paard | onderdeel | Grand Prix | Grand Prix Special | Grand Prix Freestyle | totaal | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | technisch | artistiek | score | rang | |||
Therese Nilshagen | Dante Weltino | individueel | 75.140 | 12 Q | 79.721 | 14 | 79.721 | 14 | ||
Antonia Ramel | Brother de Jeu | 68.540 | 35 | niet geplaatst | 35 | |||||
Juliette Ramel | Buriel | 73.369 | 15 Q | 81.182 | 9 | 81.182 | 9 | |||
Therese Nilshagen Antonia Ramel Juliette Ramel | zie boven | team | 6969.0 | 6 Q | 7210.0 | 6 | 7210.0 | 6 |
Eventing
ruiter | paard | onderdeel | dressuur | cross-country | springen | totaal | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
kwalificatie | finale | ||||||||||||||
strafpunten | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | rang | |||
Louise Romeike | Cato 60 | individueel | 28,00 | 9 | 200,00 | 228,00 | E | 12 | niet geplaatst | ||||||
Ludwig Svennerstål | Balham Mist | 35,00 | 40 | Opgegeven | |||||||||||
Sara Algotsson Ostholt | Chicuelo | - | - | 200,00 | 200,00 | W | 12,80 | TO | TO | alleen teamwedstrijd | |||||
Therese Viklund | Viscera | 28,10 | 11 | 200,00 | 228,10 | E | 8,40 | TO | TO | niet geplaatst | |||||
Louise Romeike Ludwig Svennerstål Therese Viklund Sara Algotsson Ostholt | zie boven | team | 91.10 | 5 | 620.00[noot 1] | 711.10 | 14 | 33.20 | 744.30 | 14 | 744.30 | 14 |
Springen
ruiter | paard | onderdeel | kwalificatie | finale | jump-off | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
strafpunten | rang | strafpunten | rang | strafpunten | tijd | rang | |||
Malin Baryard-Johnson | Indiana | individueel | 0 | 1 Q | 0 | 1 | 0 | 40,76 | 5 |
Henrick von Eckermann | King Edward | 0 | 1 Q | 0 | 1 | 0 | 39,71 | 4 | |
Peder Fredricson | All In | 0 | 1 Q | 0 | 1 | 0 | 38,02 | 2 | |
Malin Barvard-Johnson Henrick von Eckermann Peder Fredricson | zie hierboven | team | 0 | 1 Q | 8 | 1 | 0 | 122,90 | 1 |
Roeien
Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | herkansingen | kwartfinale | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Lovisa Claesson | skiff | 7.58,41 | 3 KF | bye | 8.16,99 | 4 HC/D | 7.35,91 | 1 FC | 7.41,07 | 14 |
Legenda: FA=finale A (medailles); FB=finale B (geen medailles); FC=finale C (geen medailles); FD=finale D (geen medailles); FE=finale E (geen medailles); FF=finale F (geen medailles); HA/B=halve finale A/B; HC/D=halve finale C/D; HE/F=halve finale E/F; KF=kwartfinale; H=herkansing
Schietsport
Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
Stefan Nilsson | skeet | 119 | 23 | niet geplaatst |
Schoonspringen
Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | punten | rang | ||
Emma Gulstrand | 3 m plank | 289,65 | 12 Q | 288,85 | 13 | niet geplaatst |
Skateboarden
Zie Skateboarden op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
Oskar Rozenberg Hallberg | park | 56,66 | 17 | niet geplaatst |
Tafeltennis
Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | voorronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Mattias Falck | enkelspel | bye | Assar V 3 - 4 | niet geplaatst | ||||||
Anton Källberg | bye | Kumar W 4 - 0 | Lin V 1 - 4 | niet geplaatst | ||||||
Mattias Falck Anton Källberg Kristian Karlsson | team | n.v.t. | Verenigde Staten W 3 - 1 | Japan V 1 - 3 | niet geplaatst |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | voorronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Linda Bergström | enkelspel | bye | Mukherjee V 3 - 4 | niet geplaatst | ||||||
Christina Källberg | bye | Shao V 3 - 4 | niet geplaatst |
Tennis
Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Rebecca Peterson | enkelspel | Sherif W 7-5, 7-6(7-1) | Rybakina V 2-6, 3-6 | niet geplaatst |
Voetbal
Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
Atleten | Onderdeel | Resultaat |
---|---|---|
Hedvig Lindahl Jonna Andersson Emma Kullberg Hanna Glas Hanna Bennison Magdalena Eriksson Madelen Janogy Lina Hurtig Kosovare Asllani Sofia Jakobsson Stina Blackstenius Jennifer Falk Amanda Ilested Nathalie Björn Olivia Schough Filippa Angeldal Caroline Seger Fridolina Rolfö Anna Anvegård Julia Roddar Rebecka Blomqvist Zećira Mušović | vrouwen | 2 |
Groep | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Zweden | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 2 | 7 | 9 |
2 | Verenigde Staten | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 4 | 2 | 4 |
3 | Australië | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 5 | -1 | 4 |
4 | Nieuw-Zeeland | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 10 | -8 | 0 |
Ronde | Datum | Lokale tijd | MEZT | Plaats | Land | Uitslag | Land | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | 21 juli 2021 | 17:30 | 10:30 | Tokio | Zweden | 3–0 | Verenigde Staten | |
24 juli 2021 | 17:30 | 09:30 | Saitama | Zweden | 4–2 | Australië | ||
27 juli 2021 | 17:00 | 10:00 | Rifu | Zweden | 2-0 | Nieuw-Zeeland | ||
kwartfinale | 30 juli 2021 | 19:00 | 12:00 | Saitama | Zweden | 3-1 | Japan | |
halve finale | 2 augustus 2021 | 20:00 | 13:00 | Yokohama | Zweden | 1-0 | Australië | |
finale | 6 augustus 2021 | 21:00 | 14:00 | Yokohama | Zweden | 1-1 penalties: 2-3 | Canada |
Wielersport
Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mountainbiken
- Vrouwen
atlete | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
Jenny Rissveds | mountainbike | 1:21:28 +5:42 | 14 |
Wegwielrennen
- Vrouwen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
Emilia Fahlin | wegwedstrijd | DNS | |
tijdrit | DNS |
Worstelen
Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Grieks-Romeins
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Alex Bjurberg Kessidis | −77 kg | Huseynov V 1 - 3 | niet geplaatst | 11 |
Vrije stijl
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Sofia Mattsson | −53 kg | Phogat V 1 - 3 | niet geplaatst | 13 | |||
Henna Johansson | −62 kg | Armi W 3 - 1 | Kawai V 1 - 3 | niet geplaatst | Ovcharova V 1 - 3 | niet geplaatst | 7 |
Zeilen
Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | M | ||||
Jesper Stålheim | Laser Radial | 22 | 11 | 1 | 20 | 4 | 17 | 11 | 9 | 13 | n.v.t. | 108 | 14 | |
Max Salminen | Finn | 8 | 7 | 8 | 12 | 8 | 4 | 2 | 11 | 12 | 18 | 90 | 9 | |
Anton Dahlberg Fredrik Bergström | 470 | 1 | 8 | 5 | 6 | 11 | 1 | 5 | 3 | 1 | 4 | 43 | 2 |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | M | ||||
Josefin Olsson | Laser Radial | 15 | 8 | 4 | 1 | 6 | 4 | 9 | 22 | 10 | 1 | 81 | 2 | |
Olivia Bergström Lovisa Karlsson | 470 | 10 | 10 | 16 | 7 | 9 | 18 | 14 | 11 | 18 | n.v.t. | 111 | 14 |
- Gemengd
atleet | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
Emil Järudd Cecilia Jonsson | Nacra 17 | 18 | 13 | 11 | 16 | 12 | 14 | 16 | 3 | 10 | 16 | 16 | n.v.t. | 144 | 14 |
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | serie | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Robin Hanson | 100 meter vrije slag | 49.07 | 27 | niet geplaatst | |||
200 meter vrije slag | 1:47.02 | 23 | niet geplaatst | ||||
Victor Johansson | 800 meter vrije slag | 7:49.14 | =10 | niet geplaatst | |||
1500 meter vrije slag | 15:05.53 | 18 | niet geplaatst | ||||
Erik Persson | 200 meter schoolslag | 2:08.76 | 6 Q | 2:08.76 | 8 Q | 2:08.88 | 8 |
Björn Seeliger | 50 meter vrije slag | 22.19 | 23 | niet geplaatst |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | serie | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Michelle Coleman | 50 meter vrije slag | 24.84 | 20 | niet geplaatst | |||
100 meter vrije slag | 53.53 | 12 Q | 53.73 | 14 | niet geplaatst | ||
100 meter rugslag | 1:00.54 | 21 | niet geplaatst | ||||
Emelie Fast | 100 meter schoolslag | 1:07.98 | 27 | niet geplaatst | |||
Louise Hansson | 100 meter rugslag | niet gestart | |||||
100 meter vlinderslag | 56.97 | 6 Q | 56.92 | 7 Q | 56.22 | 5 | |
Sophie Hansson | 100 meter schoolslag | 1:05.66 | 4 Q | 1:05.81 | 4 Q | 1:06.07 | 6 |
200 meter schoolslag | 2:23.82 | 12 Q | 2:24.28 | 10 | niet geplaatst | ||
Sarah Sjöström | 50 meter vrije slag | 24.26 | 4 Q | 24.13 | 3 Q | 24.07 | 2 |
100 meter vrije slag | 52.91 | 5 Q | 52.82 | 4 Q | 52.68 | 5 | |
100 meter vlinderslag | 56.18 | 3 Q | 56.40 | 4 Q | 56.91 | 7 | |
Michelle Coleman Sara Junevik[noot 2] Louise Hansson Sophie Hansson Sarah Sjöström | 4 × 100 meter vrije slag | 3:35.93 | 8 Q | 3:34.69 | 6 | ||
Michelle Coleman Louise Hansson Sophie Hansson Sarah Sjöström | 4 × 100 meter wisselslag | 3:56.23 | 5 Q | 3:54.27 | 5 |