Roemenië op de Olympische Zomerspelen 2024
Roemenië op de Olympische Spelen | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Roemenië | ||||||||||||||||
IOC-landcode | ROU | ||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Roemenië op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | |||||||||||||||||
Roemenië op de Winterspelen | |||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | |||||||||||||||||
|
Roemenië zal deelnemen aan de Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs, Frankrijk.
Aantal Deelnemers
Hieronder volgt een overzicht van de atleten die zich reeds gekwalificeerd hebben voor de Olympische Zomerspelen van 2024.
Sport | Mannen | Vrouwen | Totaal |
---|---|---|---|
Atletiek Atletiek | 0 | 5 | 5 |
Boksen Boksen | 0 | 1 | 1 |
Gewichtheffen Gewichtheffen | 0 | 2 | 2 |
Gymnastiek Gymnastiek | 1 | 6 | 7 |
Kanovaren Kanovaren | 3 | 0 | 3 |
Roeien Roeien | 21 | 23 | 44 |
Schermen Schermen | 0 | 1 | 1 |
Tafeltennis Tafeltennis | 2 | 3 | 5 |
Waterpolo Waterpolo | 13 | 0 | 13 |
Worstelen Worstelen | 1 | 3 | 4 |
Zeilen Zeilen | 0 | 1 | 1 |
Zwemmen Zwemmen | 2 | 0 | 2 |
totaal | 43 | 45 | 88 |
Deelnemers en Resultaten
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Loopnummers
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Andrea Miklós | 400 m | ||||||||
Delvine Relin Meringor | marathon | n.v.t. | |||||||
Joan Chelimo Melly | n.v.t. |
Technische nummers
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Alina Rotaru | verspringen | ||||
Bianca Ghelber | hamerslingeren |
Boksen
Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | finale | rang |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | |||
Lenuța Perijoc | bantamgewicht |
Gewichtheffen
Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atlete | onderdeel | trekken | stoten | totaal | rang | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||||
Mihaela-Valentina Cambei | -49 kg | ||||||
Loredana Toma | -71 kg |
Gymnastiek
Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Turnen
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
toestel | totaal | positie | toestel | totaal | positie | ||||||||||||
vloer | voltige | ringen | sprong | brug | rekstok | vloer | voltige | ringen | sprong | brug | rekstok | ||||||
Andrei Muntean | meerkamp |
- Vrouwen
Turnster(s) | Onderdeel | Kwalificatie | Finale | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Toestel | Totaal | Plaats | Toestel | Totaal | Plaats | ||||||||
Sprong | Brug | Balk | Vloer | Sprong | Brug | Balk | Vloer | ||||||
Team | n.v.t. | ||||||||||||
Totaal |
Ritmisch
atlete | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
hoepel | bal | knotsen | lint | totaal | rang | hoepel | bal | knotsen | lint | totaal | rang | ||
individueel |
Kanovaren
Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Sprint
- Mannen
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
C-1 1000 m | |||||||||
C-2 500 m |
Roeien
Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | series | herkansingen | kwartfinale | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
dubbel-twee | |||||||||||
twee-zonder | |||||||||||
dubbel-vier | |||||||||||
vier-zonder | |||||||||||
acht |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | series | herkansingen | kwartfinale | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
dubbel-twee | |||||||||||
lichte dubbel-twee | |||||||||||
twee-zonder | |||||||||||
dubbel-vier | |||||||||||
vier-zonder | |||||||||||
acht |
Legenda: FA=finale A (medailles); FB=finale B (geen medailles); FC=finale C (geen medailles); FD=finale D (geen medailles); FE=finale E (geen medailles); FF=finale F (geen medailles); HA/B=halve finale A/B; HC/D=halve finale C/D; HE/F=halve finale E/F; KF=kwartfinale; H=herkansing
Schermen
Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Mălina Călugăreanu | floret |
Tafeltennis
Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | voorronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Eduard Ionescu | enkelspel | |||||||||
Ovidiu Ionescu |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | voorronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Elizabeta Samara | enkelspel | |||||||||
Bernadette Szőcs | ||||||||||
Adina Diaconu Elizabeta Samara Bernadette Szőcs | team | n.v.t. |
- Gemengd
atleet | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Ovidiu Ionescu Bernadette Szőcs | dubbelspel |
Waterpolo
Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
Het Roemeense nationale waterpoloteam voor heren kwalificeerde zich voor de Olympische Spelen, nadat Zuid-Afrika zich had teruggetrokken.
Waterpoloster(s) | Onderdeel | Resultaat |
---|---|---|
Nog te bepalen | Mannen |
Groep | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Kroatië | ||||||||
2 | Italië | ||||||||
3 | Roemenië | ||||||||
4 | Griekenland | ||||||||
5 | Verenigde Staten | ||||||||
6 | Montenegro |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Uitslag | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||||
28 juli 2024 | 21:05 | Roemenië | Griekenland | ||||
30 juli 2024 | 16:35 | Verenigde Staten | Roemenië | ||||
1 augustus 2024 | 19:30 | Roemenië | Kroatië | ||||
3 augustus 2024 | 21:05 | Italië | Roemenië | ||||
5 augustus 2024 | 21:40 | Roemenië | Montenegro | ||||
Kwartfinale | |||||||
Halve finale | |||||||
Finale |
Worstelen
Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Grieks-Romeinse stijl
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Alin Alexuc-Ciurariu | −130 kg |
Vrije stijl
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Andreea Ana | −53 kg | ||||||
Kriszta Incze | −62 kg | ||||||
Cătălina Axente | −76 kg |
Zeilen
Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atlete | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
Ebru Bolat | ILCA 6 | n.v.t. |
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
David Popovici | 100 m vrije slag | ||||||
200 m vrije slag | |||||||
Vlad Stancu | 800 m vrije slag | n.v.t. | |||||
1500 m vrije slag | n.v.t. |
Bronnen en noten