Mongolië op de Olympische Zomerspelen 1996
Mongolië op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Mongolië | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | MGL (MON op WS 1968) | |||||||||||||||||||||
NOC | Mongolian National Olympic Committee (mn) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1996 in Atlanta | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Mongolië op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Mongolië op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Mongolië nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1996 in Atlanta, Verenigde Staten. Er werd 1 bronzen medaille gewonnen in het judo.
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Judo | Dorjpalamyn Narmandakh | –60kg (m) |
Deelnemers en resultaten
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Dashdendeviin Makhashiri | discuswerpen (m) | kwalificatie groep A: 13de met 59,16m | |
Erkhemsaikhany Davaajargal | marathon (v) | 3:19.06 |
Boksen
Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Tseyen-Oidovyn Davaatseren | -54kg (m) | 1ste ronde: W van ZAM Chongo: 13-7 2de ronde: W van KOR Bae: 11-10 kwartfinale: V van RUS Malakhbekov: 9-21 | |
Jamgany Narantsogt | -57kg (m) | 1ste ronde: V van UZB Ibragimov: scheidsrechterlijke beslissing | |
Tümentsetsegiin Üitümen | -60kg (m) | 1ste ronde: W van DOM Mojica: 7-1 2de ronde: V van USA Cauthen: 9-10 |
Boogschieten
Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jargal Otgon | individueel (v) | plaatsingsronde: 45ste met 630 punten 1ste ronde: V van RUS Galinovskaya: 150-150 (6-10) |
Judo
Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Dorjpalamyn Narmandakh | -60kg (m) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: W van PUR Méndez: ippon 3de ronde: W van GBR Donohue: koka kwartfinale: W van UZB Mukhtarov: ippon halve finale: V van JPN Nomura: ippon bronzen finale: W van BLR Bahirau: ippon | |
Pürevdorjiin Nyamlkhagva | -65kg (m) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: W van FIN Laurén: ippon 3de ronde: V van JPN Nakamura: chui herkansingen: W van RUS Matsiyev: ippon herkansingen 2 V van BUL Netov: ippon | |
Khaliuny Boldbaatar | -71kg (m) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: W van ARG Alquati: ippon 3de ronde: W van USA Pedro: ippon kwartfinale: W van GEO Dgebuadze: shido halve finale: V van JPN Nakamura: keikoku bronzen finale: V van FRA Gagliano: waza-ari |
Schietsport
Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Otryadyn Gündegmaa | 25m pistool (v) | kwalificatie: 7de met 580 punten (289-291) finale: 5de met 681,3 punten | |
Dorjsürengiin Mönkhbayar | kwalificatie: 15de met 575 punten (285-291) | ||
Otryadyn Gündegmaa | 10m luchtpistool (v) | kwalificatie: 30ste met 372 punten (91-91-94-96) | |
Dorjsürengiin Mönkhbayar | kwalificatie: 21ste met 377 punten (93-96-93-95) |
Wielersport
Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Dashnyamyn Tömör-Ochir | wegwedstrijd (m) | niet gefinisht |
Worstelen
Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Vrije stijl | |||
Luvsan-Ishiin Sergelenbaatar | -48kg (m) | 1ste ronde: W van CAN Ragusa: 7-1 2de ronde: V van KOR Jung: 1-3 herkansingen: V van UKR Yefteni: 1-5 | |
Tserenbaataryn Tsogtbayar | -57kg (m) | 1ste ronde: V van CAN Sissaouri: 3-8 herkansingen: V van MDA Alidjanov: 7-8 | |
Bayanmönkhiin Gantogtokh | -90kg (m) | 1ste ronde: W van PUR Betancourt: 5-0 2de ronde: V van SVK Lohyňa: 3-5 herkansingen: V van GEO Kurtanidze: 1-6 | |
Dolgorsürengiin Sumiyaabazar | -90kg (m) | 1ste ronde: V van USA Angle: 0-4 herkansingen: W van SVK Milan Mazáč: 4-2 herkansingen 2: W van GEO Tkeshelashvili: 6-2 herkansingen 3: V van BLR Kovalevsky: 0-3 |
Bronnen, noten en/of referenties
|