Gezamenlijk team op de Olympische Zomerspelen 1992
Gezamenlijk team op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Gezamenlijk team | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | EUN | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1992 in Barcelona | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Gezamenlijk team op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1992 | ||||||||||||||||||||||
Gezamenlijk team op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1992 | ||||||||||||||||||||||
Andere gerelateerde deelnames | ||||||||||||||||||||||
Sovjet-Unie (1952 - 1988) Armenië (1994 - ) Azerbeidzjan (1996 - ) Wit-Rusland (1994 - ) Georgië (1994 - ) Kazachstan (1994 - ) Kirgizië (1994 - ) Moldavië (1994 - ) Rusland (1994 - ) Tadzjikistan (1996 - ) Turkmenistan (1996 - ) Oekraïne (1994 - ) Oezbekistan (1994 - ) | ||||||||||||||||||||||
|
Het Gezamenlijk Team op de Olympische Zomerspelen 1992 was een team bestaande uit sporters van voormalige Sovjet-republieken met uitzondering van de Baltische staten voor deelname aan de Olympische Zomerspelen van 1992 in Barcelona en was ontstaan door het uiteenvallen van de Sovjet-Unie in 1991. Ze werden informeel het Gemenebest van Onafhankelijke Staten (GOS) genoemd alhoewel Georgië pas in 1993 lid werd van het GOS. Het Gezamenlijk Team op de Olympische Spelen droeg de naam "Equipe Unifiée", had de IOC-code "EUN" en voerden de olympische vlag.
Leden
De volgende landen waren onderdeel van het Gezamenlijk team:
- Armenië (ARM)
- Azerbeidzjan (AZE)
- Georgië (GEO)
- Kazachstan (KAZ)
- Kirgizië (KGZ)
- Moldavië (MDA)
- Oekraïne (UKR)
- Oezbekistan (UZB)
- Rusland (RUS)
- Tadzjikistan (TJK)
- Turkmenistan (TKM)
- Wit-Rusland (BLR)
Medailles
Het Gezamenlijk team was het succesvolste team op de Zomerspelen van 1992, ze namen de eerste positie in op de medaillespiegel, met 45 gouden, 38 zilveren en 29 bronzen medailles.
Sport | Discipline | Medaille | Winnaars |
---|---|---|---|
Atletiek mannen | 50 km snelwandelen | 1 | Andrej Perlov |
Polsstokhoogspringen | 1 | Maksim Tarasov | |
Kogelslingeren | 1 | Andrej Abduvalijev | |
Polsstokhoogspringen | 2 | Igor Trandenkov | |
Kogelslingeren | 2 | Igor Astapkovitsj | |
Kogelstoten | 3 | Vjatsjeslav Lykho | |
Kogelslingeren | 3 | Igor Nikoelin | |
Atletiek vrouwen | 3000m | 1 | Jelena Romanova |
Marathon | 1 | Valentina Jegorova | |
4x 400m estafette | 1 | Olga Bryzgina / Ljoedmila Dzjigalova / Olga Nazarova / Jelena Roezina | |
Kogelstoten | 1 | Svetlana Kriveljova | |
400m | 2 | Olga Bryzgina | |
800m | 2 | Lilia Noeroetdinova | |
1500m | 2 | Ljoedmila Rogatsjova | |
3000m | 2 | Tatjana Dorovskikh | |
4x 100m estafette | 2 | Olga Bogoslovskaja / Galina Maltsjoegina / Irina Privalova / Marina Trandenkova | |
10 km snelwandelen | 2 | Jelena Nikolajeva | |
Verspringen | 2 | Inessa Kravets | |
Speerwerpen | 2 | Natalja Sjikolenko | |
Zevenkamp | 2 | Irina Belova | |
100m | 3 | Irina Privalova | |
Basketbal | Vrouwen | 1 | Olympisch team |
Boogschieten | Vrouwen | 3 | Natalia Valeeva |
Vrouwen team | 3 | Natalia Valeeva / Chatoena Kvoerivisjvili / Ludmilla Arzhannikova | |
Gewichtheffen | Lichtgewicht | 1 | Israel Militosjan |
Middengewicht | 1 | Fjodor Kassapu | |
Midden-zwaargewicht | 1 | Kakhi Kakhiashvili | |
Zwaargewicht I | 1 | Viktor Tregoebov | |
Super-zwaargewicht | 1 | Aleksandr Koerlovitsj | |
Midden-zwaargewicht | 2 | Sergei Syrtsov | |
Zwaargewicht I | 2 | Timoer Taimazov | |
Zwaargewicht II | 2 | Artoer Akojev | |
Super-zwaargewicht | 2 | Leonid Taranenko | |
Handbal | Mannen | 1 | Olympisch team |
Vrouwen | 3 | Olympisch team | |
Judo mannen | Extra-lichtgewicht | 1 | Nasim Gusseinov |
Zwaargewicht | 1 | David Sjakalatsjvili | |
Half-zwaargewicht | 3 | Dmitri Sergejev | |
Judo vrouwen | Half-middengewicht | 3 | Elena Patrova |
Kanovaren | C2 500m | 1 | Aleksandr Maseikov / Dmitri Dovgalenok |
C1 500m | 2 | Michail Sliwinski | |
Moderne vijfkamp | Team | 2 | Eduard Zenovka / Anatoli Starostin / Dmitri Svatkovski |
Individueel | 3 | Eduard Zenovka | |
Roeien vrouwen | Dubbel-vier | 3 | Jelena Chloptseva / Jekaterina Chodotovitsj / Tatjana Oestjoezjanina / Antonina Zelikovitsj |
Schermen mannen | Sabel team | 1 | Grigori Kirijenko / Aleksandr Sjirsjov / Vadim Goettsajt / Stanislav Pozdnjakov / Georgi Pogossov |
Floret | 2 | Sergei Goloebitsky | |
Degen | 2 | Pavel Kolobkov | |
Degen team | 3 | Pavel Kolobkov / Andrei Sjoevalov / Sergej Kravtsjoek / Sergej Kostarev / Valeri Zakharevitsj | |
Schermen vrouwen | Floret | 3 | Tatjana Sadovskaja |
Schietsport mannen | KKG 50m 3 houdingen | 1 | Gratsja Petikjan |
Luchtgeweer 10m | 1 | Joeri Fedkin | |
Vrij pistool 25m | 1 | Konstantin Loekasjik | |
Luchtpistool 10m | 2 | Sergej Pyzjanov | |
Lopendschijf 10m | 2 | Anatoli Asrabajev | |
Snelvuurpistool 25m | 3 | Vladimir Vokhmianin | |
Schietsport vrouwen | Sportpistool 25m | 1 | Marina Logvinenko |
Luchtpistool 10m | 1 | Marina Logvinenko | |
Schoonspringen mannen | 3m plank | 3 | Dmitri Saoetin |
Schoonspringen vrouwen | 3m plank | 2 | Irina Lasjko |
Torenspringen | 2 | Jelena Mirosjina | |
Tennis | Herenenkelspel | 3 | Andrej Tsjerkasov |
Damesdubbelspel | 3 | Leila Meschi / Natallja Zverava | |
Turnen mannen | Team | 1 | Valeri Belenki / Igor Korobtsjinski / Grigori Misjoetin / Roestam Sjaripov / Vitaly Tsjerbo / Aleksej Voropajev |
Meerkamp | 1 | Vitaly Tsjerbo | |
Brug | 1 | Vitaly Tsjerbo | |
Paard voltige | 1 | Vitaly Tsjerbo | |
Ringen | 1 | Vitaly Tsjerbo | |
Sprong | 1 | Vitaly Tsjerbo | |
Meerkamp | 2 | Grigori Misjoetin | |
Rek | 2 | Grigori Misjoetin | |
Sprong | 2 | Grigori Misjoetin | |
Vloer | 2 | Grigori Misjoetin | |
Meerkamp | 3 | Valeri Belenki | |
Brug | 3 | Igor Korobtsjinski | |
Turnen vrouwen | Team | 1 | Svetlana Boginskaja / Rozalija Galijeva / Tetjana Goetsoe / Jelena Groedneva / Tetjana Lysenko / Oksana Tsjoesovitina |
Meerkamp | 1 | Tetjana Goetsoe | |
Evenwichtsbalk | 1 | Tetjana Lysenko | |
Brug ongelijk | 2 | Tetjana Goetsoe | |
Sprong | 3 | Tetjana Lysenko | |
Vloer | 3 | Tetjana Goetsoe | |
Turnen RSG | Meerkamp | 1 | Aleksandra Timosjenko |
Meerkamp | 3 | Oksana Skaldina | |
Volleybal | Vrouwen | 2 | Olympisch team |
Waterpolo | Mannen | 3 | Olympisch team |
Worstelen Grieks-Romeins | Licht-vlieggewicht | 1 | Oleg Koetsjerenko |
Weltergewicht | 1 | Mnatsakan Iskandarjan | |
Super-zwaargewicht | 1 | Alexander Karelin | |
Vlieggewicht | 2 | Alfred Ter-Mkrtchyan | |
Vedergewicht | 2 | Sergej Martina | |
Lichtgewicht | 2 | Islam Doegoetsjijev | |
Middengewicht | 3 | Daulet Toerlykhanov | |
Half-zwaargewicht | 3 | Gogi Kogoeasjvili | |
Zwaargewicht | 3 | Sergej Demjasjkevitsj | |
Worstelen Vrije stijl | Lichtgewicht | 1 | Arsen Fadzajev |
Half-zwaargewicht | 1 | Makharbek Khadartsev | |
Zwaargewicht | 1 | Leri Khabelov | |
Bantamgewicht | 2 | Sergej Smal | |
Middengewicht | 2 | Elmach Zjabrailov | |
Licht-vlieggewicht | 3 | Voegar Oroedzjev | |
Super-zwaargewicht | 3 | David Gobedzjisjvili | |
Zwemmen mannen | 50m vrije slag | 1 | Aleksandr Popov |
100m vrije slag | 1 | Aleksandr Popov | |
200m vrije slag | 1 | Jevgeni Sadovy | |
400m vrije slag | 1 | Jevgeni Sadovy | |
4x 200m vrije slag | 1 | Jevgeni Sadovy / Dmitri Lepikov / Veniamin Tajanovitsj / Vladimir Pysjnenko | |
200m rugslag | 2 | Vladimir Selkov | |
4x 100m vrije slag | 2 | Aleksandr Popov / Pavel Chnykin / Joeri Basjkatov / Gennadi Prigoda | |
4x 100m wisselslag | 2 | Aleksandr Popov / Pavel Chnykin / Vladimir Selkov / Vassili Ivanov | |
Zwemmen vrouwen | 100m schoolslag | 1 | Jelena Roedkovskaja |
4x 100m wisselslag | 3 | Olga Kiritsjenko / Natalja Mesjtsjerjakova / Jelena Roedkovskaja / Nina Zjivanevskaja |
Deelnemers en resultaten
Badminton
- Yelena Rybkina
- Andrey Antropov
Basketbal
Mannentoernooi
- Selectie
Vrouwentoernooi
- Selectie
Boksen
- Arkady Topayev
- Andrey Pestryayev
- Oleg Nikolayev
- Aleksandr Lebzyak
- Nikolay Kulpin
- Volodymyr Hanchenko
- Artur Grigoryan
- Anatoly Filippov
- Aleksey Chudinov
- Vladislav Antonov
- Ramazan Paliani
- Rostyslav Zaulychniy
Boogschieten
- Stanislav Zabrodsky
- Vladimir Yesheyev
- Vadim Shikarev
- Khatuna Kvrivishvili-Lorig
- Loedmila Arzjannikova
- Natalia Valeeva
Handbal
Mannentoernooi
- Selectie
- Andrey Barbashinsky
- Serhiy Bebeshko
- Talant Duyshebayev
- Yuriy Havrylov
- Valery Gopin
- Oleg Grebnev
- Mikhail Yakimovich
- Oleg Kiselyov
- Vasily Kudinov
- Andrey Lavrov
- Igor Chumak
- Igor Vasilyev
Vrouwentoernooi
- Selectie
- Nataliya Anisimova
- Maryna Bazanova
- Svetlana Bogdanova
- Galina Borzenkova
- Nataliya Deryugina
- Tatjana Dschandschgawa
- Tetiana Horb
- Lyudmila Gudz
- Elina Guseva
- Larisa Kiselyova
- Nataliya Morskova
- Galina Onoprienko
- Svetlana Pryakhina
Hockey
Mannentoernooi
- Selectie
- Vladimir Pleshakov
- Viktor Deputatov
- Igor Yulchiyev
- Sos Hayrapetyan
- Yury Safonov
- Vladimir Antakov
- Yevgeny Nechayev
- Aleksandr Krasnoyartsev
- Viktor Sukhikh
- Sergey Pleshakov
- Berikkazy Seksenbayev
- Aleksandr Domashev
- Sergey Barabashin
- Oleg Khandayev
- Igor Muladyanov
Schoonspringen
- Valery Statsenko
- Vera Ilyina
- Giorgi Chogovadze
- Inha Afonina
- Dmitry Sautin
- Yelena Miroshina
- Irina Lasjko
Volleybal
Mannentoernooi
- Selectie
- Oleksandr Shadchyn
- Andrey Kuznetsov
- Dmitry Fomin
- Igor Runov
- Oleg Shatunov
- Pavel Shishkin
- Ruslan Olikhver
- Sergey Gorbunov
- Yevgeny Krasilnikov
- Yury Cherednik
- Yuriy Korov'ianskiy
- Konstantin Ushakov
Vrouwentoernooi
- Selectie
- Yevgeniya Artamonova-Estes
- Yelena Batukhtina-Tyurina
- Svetlana Korytova
- Nataliya Morozova
- Marina Nikulina
- Valentina Ogiyenko
- Irina Smirnova-Ilchenko
- Jelena Ovchinnikova-Čebukina
Waterpolo
Mannentoernooi
- Selectie
- Dmitry Apanasenko
- Andrey Belofastov
- Jevgeni Sjaronov
- Dmitry Gorshkov
- Vladimir Karabutov
- Aleksandr Kolotov
- Andriy Kovalenko
- Nikolay Kozlov
- Serghei Marcoci
- Sergey Naumov
- Aleksandr Ogorodnikov
- Alexander Tchigir
- Aleksey Vdovin
Zwemmen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Aleksandr Popov | 50 m vrije slag (m) | series: 22,21 finale: 21,91 | |
100 m vrije slag (m) | series: 49,29 finale: 49,02 | ||
Gennadi Prigoda | 50 m vrije slag (m) | series: 22,57 finale: 22,54 | |
100 m vrije slag (m) | series: 50,00 finale: 50,25 | ||
Jevgeni Sadovy | 200 m vrije slag (m) | series: 1.46,74 finale: 1.46,70 | |
400 m vrije slag (m) | series: 3.49,37 finale: 3.45,00 | ||
Vladimir Pysjnenko | 200 m vrije slag (m) | series: 1.47,94 finale: 1.48,32 | |
Aleksej Koedrjavtsev | 400 m vrije slag (m) | series: 3.57,07 | |
Viktor Andrejev | 1500 m vrije slag (m) | series: 15.21,43 finale: 15.33,94 | |
Vladimir Selkov | 100 m rugslag (m) | series: 55,72 finale: 55,49 | |
200 m rugslag (m) | series: 1.59,81 finale: 1.58,87 | ||
Vassili Ivanov | 100 m schoolslag (m) | series: 1.01,91 finale: 1.01,87 | |
Dmitri Volkov | 100 m schoolslag (m) | series: 1.01,74 finale: 1.02,07 | |
Aleksandr Savitski | 200 m schoolslag (m) | series: 2.24,58 | |
200 m wisselslag (m) | series: 2.05,09 | ||
Pavel Chnykin | 100 m vlinderslag (m) | series: 54,02 finale: 53,81 | |
Vladislav Koelikov | 100 m vlinderslag (m) | series: 54,23 finale: 54,26 | |
Denis Pankratov | 200 m vlinderslag (m) | series: 1.59,00 finale: 1.58,98 | |
Serghei Mariniuc | 200 m wisselslag (m) | series: 2.04,23 b-finale: 2.03,72 | |
400 m wisselslag (m) | series: 4.19,05 finale: 4.22,93 | ||
Pavel Chnykin Joeri Basjkatov Vladimir Pysjnenko Veniamin Tajanovitsj Gennadi Prigoda Aleksandr Popov | 4x100 m vrije slag (m) | series: 3.17,48 finale: 3.17,56 | |
Dmitri Lepikov Aleksej Koedrjavtsev Joeri Moechin Veniamin Tajanovitsj Vladimir Pysjnenko Jevgeni Sadovy | 4x200 m vrije slag (m) | series: 7.17,65 finale: 7.11,95 WR | |
Pavel Chnykin Dmitri Volkov Vladislav Koelikov Vladimir Pysjnenko Vladimir Selkov Vassili Ivanov Aleksandr Popov | 4x100 m wisselslag (m) | series: 3.42,22 finale: 3.38,56 | |
Natalja Mesjtsjerjakova | 50 m vrije slag (v) | series: 25,89 finale: 25,47 | |
Jevgenia Jermakova | 50 m vrije slag (v) | series: 26,45 b-finale: 26,49 | |
100 m vrije slag (v) | series: 56,67 b-finale: 56,66 | ||
Jelena Sjoebina | 100 m vrije slag (v) | series: 56,31 b-finale: 56,19 | |
Olga Kiritsjenko | 200 m vrije slag (v) | series: 2.00,67 finale: 2.00,90 | |
100 m vlinderslag (v) | series: 1.01,78 b-finale: dns | ||
Jelena Dendeberova | 200 m vrije slag (v) | series: 2.01,28 b-finale: 2.00,09 | |
200 m wisselslag (v) | series: 2.17,13 finale: 2.15,47 | ||
Nina Zjivanevskaja | 100 m rugslag (v) | series: 1.02,25 finale:1.02,36 | |
200 m rugslag (v) | series: 2.14,34 finale: 2.17,61 | ||
Natalja Sjibajeva | 100 m rugslag (v) | series: 1.05,08 | |
200 m rugslag (v) | series: 2.20,52 | ||
Jelena Roedkovskaja | 100 m schoolslag (v) | series: 1.08,75 finale: 1.08,00 | |
200 m schoolslag (v) | series: 2.28,24 finale: 2.28,47 | ||
Jelena Volkova | 100 m schoolslag (v) | series: 1.12,46 | |
200 m schoolslag (v) | series: 2.32,39 b-finale: 2.37,65 | ||
Natalja Jakovleva | 100 m vlinderslag (v) | series: 1.03,18 | |
200 m vlinderslag (v) | series: 2.19,02 | ||
Natalja Mesjtsjerjakova Svetlana Lesjoekova Jelena Dendeberova Jevgenia Jermakova Jelena Sjoebina | 4x100 m vrije slag (v) | series: 3.45,06 finale: 3.43,68 | |
Nina Zjivanevskaja Jelena Roedkovskaja Olga Kiritsjenko Jelena Sjoebina Natalja Mesjtsjerjakova | 4x100 m wisselslag (v) | series: 4.10,37 finale: 4.06,44 |
- (en) Barcelona'92 Olympic Organising Committee (1992). Official Report of the Games of the XXV Olympiad, Barcelona. . Dit is het officiële rapport van de Olympische Zomerspelen van 1992; digitaal beschikbaar op de site van de LA84 foundation; deel 1, deel 2, deel 3, deel 4, deel 5, deel 6, deel 7, deel 8, deel 9, deel 10, deel 11, deel 12, deel 13, deel 14, deel 15 en deel 16, .
- (en) Medailledatabase van het Internationaal Olympisch Comité