Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1964
Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1964 | ||
---|---|---|
Baanevenementen | ||
100 m | mannen | vrouwen |
200 m | mannen | vrouwen |
400 m | mannen | vrouwen |
800 m | mannen | vrouwen |
1500 m | mannen | |
5000 m | mannen | |
10000 m | mannen | |
80 m horden | vrouwen | |
110 m horden | mannen | |
400 m horden | mannen | |
3000 m steeplechase | mannen | |
4×100 m estafette | mannen | vrouwen |
4×400 m estafette | mannen | |
Wegevenementen | ||
Marathon | mannen | |
20 km snelwandelen | mannen | |
50 km snelwandelen | mannen | |
Veldevenementen | ||
Verspringen | mannen | vrouwen |
Hink-stap-springen | mannen | |
Hoogspringen | mannen | vrouwen |
Polsstokhoogspringen | mannen | |
Kogelstoten | mannen | vrouwen |
Discuswerpen | mannen | vrouwen |
Speerwerpen | mannen | vrouwen |
Kogelslingeren | mannen | |
Gecombineerde evenementen | ||
Vijfkamp | vrouwen | |
Tienkamp | mannen |
Atletiek is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1964 in Tokio.
Heren
100 m
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Bob Hayes | USA | WR 10.0 |
2 | Enrique Figuerola | CUB | 10.2 |
3 | Harry Jerome | CAN | 10.2 |
4 | Wiesław Maniak | POL | 10.4 |
5 | Heinz Schumann | EUA | 10.4 |
6 | Gaoussou Koné | CIV | 10.4 |
7 | Mel Pender | USA | 10.4 |
8 | Tom Robinson | BAH | 10.5 |
200 m
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Henry Carr | USA | OR 20.3 |
2 | Paul Drayton | USA | 20.5 |
3 | Edwin Roberts | TRI | 20.6 |
4 | Harry Jerome | CAN | 20.7 |
5 | Livio Berruti | ITA | 20.8 |
6 | Marian Foik | POL | 20.8 |
7 | Richard Stebbins | USA | 20.8 |
8 | Sergio Ottolina | ITA | 20.9 |
400 m
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Mike Larrabee | USA | 45.1 |
2 | Wendell Mottley | TRI | 45.2 |
3 | Andrzej Badeński | POL | 45.6 |
4 | Robbie Brightwell | GBR | 45.7 |
5 | Ulis Williams | USA | 46.0 |
6 | Timothy Graham | GBR | 46.0 |
7 | Peter Francis Vassella | AUS | 46.3 |
8 | Edwin Skinner | TRI | 46.8 |
800 m
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Peter Snell | NZL | OR 1:45.1 |
2 | Bill Crothers | CAN | 1:45.6 |
3 | Wilson Kiprugut | KEN | 1:45.9 |
4 | George Kerr | JAM | 1:45.9 |
5 | Thomas Francis Farrell | USA | 1:46.6 |
6 | Jerome Francis Siebert | USA | 1:47.0 |
7 | Dieter Bogatzki | EUA | 1:47.2 |
8 | Jacques Pennewaert | BEL | 1:50.5 |
1500 m
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Peter Snell | NZL | 3:38.1 |
2 | Josef Odložil | TCH | 3:39.6 |
3 | John Davies | NZL | 3:39.6 |
4 | Alan Simpson | GBR | 3:39.7 |
5 | Dyrol Burleson | USA | 3:40.0 |
6 | Witold Baran | POL | 3:40.3 |
7 | Michel Bernard | FRA | 3:41.2 |
8 | John Whetton | GBR | 3:42.4 |
5000 m
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Bob Schul | USA | 13:48.8 |
2 | Harald Norpoth | EUA | 13:49.6 |
3 | William Dellinger | USA | 13:49.8 |
4 | Michel Jazy | FRA | 13:49.8 |
5 | Kipchoge Keino | KEN | 13:50.4 |
6 | Bill Baillie | NZL | 13:51.0 |
7 | Nikolai Doetov | URS | 13:53.8 |
8 | Thor Helland | NOR | 13:57.0 |
10000 m
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Billy Mills | USA | OR 28:24.4 |
2 | Mohammed Gammoudi | TUN | 28:24.8 |
3 | Ron Clarke | AUS | 28:25.8 |
4 | Mamo Wolde | ETH | 28:31.8 |
5 | Leonid Ivanov | URS | 28:53.2 |
6 | Kokichi Tsuburaya | JPN | 28:59.3 |
7 | Murray Gordon Halberg | NZL | 29:10.8 |
8 | Anthony Cook | AUS | 29:15.8 |
marathon
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Abebe Bikila | ETH | WR 2:12:11.2 |
2 | Basil Heatley | GBR | 2:16:19.2 |
3 | Kokichi Tsuburaya | JPN | 2:16:22.8 |
4 | Brian Kilby | GBR | 2:17:02.4 |
5 | József Sütö | HUN | 2:17:55.8 |
6 | Leonard Edelen | USA | 2:18:12.4 |
7 | Aureel Vandendriessche | BEL | 2:18:42.6 |
8 | Kenji Kimihara | JPN | 2:19:49.0 |
110 m horden
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Hayes Jones | USA | 13.6 |
2 | Blaine Lindgren | USA | 13.7 |
3 | Anatoli Mikhailov | URS | 13.7 |
4 | Eddy Ottoz | ITA | 13.8 |
5 | Gurbachan Singh Randhawa | IND | 14.0 |
6 | Marcel Duriez | FRA | 14.0 |
7 | Giovanni Cornacchia | ITA | 14.1 |
8 | Giorgio Mazza | ITA | 14.1 |
400 m horden
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Rex Cawley | USA | 49.6 |
2 | John Cooper | GBR | 50.1 |
3 | Salvatore Morale | ITA | 50.1 |
4 | Gary James Knoke | AUS | 50.4 |
5 | James Edmund Luck | USA | 50.5 |
6 | Roberto Frinolli | ITA | 50.7 |
7 | Vasili Anisimov | URS | 51.1 |
8 | Wilfried Geeroms | BEL | 51.4 |
3000 m steeple chase
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Gaston Roelants | BEL | OR 8:30.8 |
2 | Maurice Herriott | GBR | 8:32.4 |
3 | Ivan Beljajev | URS | 8:33.8 |
4 | Manuel de Oliveira | POR | 8:36.2 |
5 | George L. Young | USA | 8:38.2 |
6 | Guy Texereau | FRA | 8:38.6 |
7 | Adolfas Alexejoenas | URS | 8:39.0 |
8 | Lars-Erik Gustafsson | SWE | 8:41.8 |
4x100 m estafette
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Paul Drayton Gerald Ashworth Richard Stebbins Bob Hayes | USA | WR 39.0 |
2 | Andrzej Zieliński Wiesław Maniak Marian Foik Marian Dudziak | POL | 39.3 |
3 | Paul Genevay Bernard Laidebeur Claude Piquemal Jocelyn Delecour | FRA | 39.3 |
4 | Pablo McNeil Patrick Robinson Lynsworth Headley Dennis Johnson | JAM | 39.4 |
5 | Edvins Ozolin Boris Zoebov Goesman Kossanov Boris Savtsjuk | URS | 39.4 |
6 | Arquímedes Herrera Lloyd Murad Rafael Romero Hortensio Herrera Fucil | VEN | 39.5 |
7 | Livio Berruti Ennio Preatoni Sergio Ottolina Pasquale Giannattasio | ITA | 39.5 |
8 | Peter Radford Ronald Jones Menzies Campbell Lynn Davies | GBR | 39.6 |
4x400 m estafette
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Ollan Cassell Mike Larrabee Ulis Williams Henry Carr | USA | WR 3:00.7 |
2 | Timothy Graham Adrian Metcalfe John Cooper Robbie Brightwell | GBR | 3:01.6 |
3 | Edwin Skinner Kenneth Bernard Edwin Roberts Wendell Mottley | TRI | 3:01.7 |
4 | Lawrence Kahn Malcolm A. E. Spence Melville Spence George Kerr | JAM | 3:02.3 |
5 | Jorg Juttner Hans-Ulrich Schulz Johannes Schmitt Manfred Kinder | EUA | 3:04.3 |
6 | Marian Filipiuk Ireneusz Kluczek Stanislaw Swatowski Andrzej Badeński | POL | 3:05.3 |
7 | Grigori Sverbetov Victor Bytsjkov Vasili Anisimov Vadim Arkhiptsjuk | URS | 3:05.9 |
8 | Michel Hiblot Bernard Martin Germain Nelzy Jean-Pierre Boccardo | FRA | 3:07.4 |
20 km snelwandelen
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Ken Matthews | GBR | OR 1:29:34.0 |
2 | Dieter Lindner | EUA | 1:31:13.2 |
3 | Volodymyr Holoebnytsjy | URS | 1:31:59.4 |
4 | Noel Freeman | AUS | 1:32:06.8 |
5 | Gennadi Solodov | URS | 1:32:33.0 |
6 | Ronald Lloyd Zinn | USA | 1:32:43.0 |
7 | Boris Khrolovitsj | URS | 1:32:45.4 |
8 | John William Edgington | GBR | 1:32:46.0 |
50 km snelwandelen
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Abdon Pamich | ITA | OR 4:11:12.4 |
2 | Paul Nihill | GBR | 4:11:31.2 |
3 | Ingvar Pettersson | SWE | 4:14:17.4 |
4 | Burkhard Leuschke | EUA | 4:15:26.8 |
5 | Robert Charles Gardiner | AUS | 4:17:06.8 |
6 | Christoph Höhne | EUA | 4:17:41.6 |
7 | Anatoli Vedjakov | URS | 4:19:55.8 |
8 | Kurt Sakowski | EUA | 4:20:31.0 |
hoogspringen
rang | sporter(s) | land | hoogte |
---|---|---|---|
1 | Valeri Broemel | URS | OR 2.18 m |
2 | John Thomas | USA | OR 2.18 m |
3 | John Rambo | USA | 2.16 m |
4 | Stig Pettersson | SWE | 2.16 m |
5 | Robert Sjavlakadze | URS | 2.14 m |
6 | Kjell-Åke Nilsson | SWE | 2.09 m |
Ralf Drecoll | EUA | 2.09 m | |
8 | Edward Caruthers | USA | 2.09 m |
polsstokhoogspringen
rang | sporter(s) | land | hoogte |
---|---|---|---|
1 | Fred Hansen | USA | OR 5.10 m |
2 | Wolfgang Reinhardt | EUA | 5.05 m |
3 | Klaus Lehnertz | EUA | 5.00 m |
4 | Manfred Preußger | EUA | 5.00 m |
5 | Gennadi Blisnetzov | URS | 4.95 m |
6 | Rudolf Tomášek | TCH | 4.90 m |
7 | Pentti Nikula | FIN | 4.90 m |
8 | Billy Gene Pemelton | USA | 4.80 m |
verspringen
rang | sporter(s) | land | afstand |
---|---|---|---|
1 | Lynn Davies | GBR | 8.07 m |
2 | Ralph Boston | USA | 8.03 m |
3 | Igor Ter-Ovanesjan | URS | 7.99 m |
4 | Wariboko West | NGR | 7.60 m |
5 | Jean Cochard | FRA | 7.44 m |
6 | Luis Felipe Areta | ESP | 7.34 m |
7 | Michael Kofi Ahey | GHA | 7.30 m |
8 | Andrzej Stalmach | POL | 7.26 m |
hink-stap-springen
rang | sporter(s) | land | afstand |
---|---|---|---|
1 | Józef Szmidt | POL | OR 16.85 m |
2 | Oleg Fedosejev | URS | 16.58 m |
3 | Viktor Kravtsjenko | URS | 16.57 m |
4 | Frederick John Alsop | GBR | 16.46 m |
5 | Serban Ciochina | ROU | 16.23 m |
6 | Manfred Hinze | EUA | 16.15 m |
7 | Georgi Stojkovski | BUL | 16.10 m |
8 | Hans-Joachim Rückborn | EUA | 16.09 m |
kogelstoten
rang | sporter(s) | land | afstand |
---|---|---|---|
1 | Dallas Long | USA | OR 20.33 m |
2 | Randy Matson | USA | 20.20 m |
3 | Vilmos Varjú | HUN | 19.39 m |
4 | Parry O'Brien | USA | 19.20 m |
5 | Zsigmond Nagy | HUN | 18.88 m |
6 | Nikolai Karasjov | URS | 18.86 m |
7 | Leslie Mills | NZL | 18.52 m |
8 | Adolf Varanauskas | URS | 18.41 m |
discuswerpen
rang | sporter(s) | land | afstand |
---|---|---|---|
1 | Al Oerter | USA | OR 61.00 m |
2 | Ludvík Daněk | TCH | 60.52 m |
3 | Dave Weill | USA | 59.49 m |
4 | Jay Silvester | USA | 59.09 m |
5 | József Szécsényi | HUN | 57.23 m |
6 | Zenon Begier | POL | 57.06 m |
7 | Edmund Piatkowski | POL | 55.81 m |
8 | Vladimir Troesenjev | URS | 54.78 m |
kogelslingeren
rang | sporter(s) | land | afstand |
---|---|---|---|
1 | Romuald Klim | URS | OR 69.74 m |
2 | Gyula Zsivótzky | HUN | 69.09 m |
3 | Uwe Beyer | EUA | 68.09 m |
4 | Joeri Nikoelin | URS | 67.69 m |
5 | Joeri Bakarinov | URS | 66.72 m |
6 | Harold Connolly | USA | 66.65 m |
7 | Edward Burke | USA | 65.55 m |
8 | Olgierd Cieply | POL | 64.83 m |
speerwerpen
rang | sporter(s) | land | afstand |
---|---|---|---|
1 | Pauli Nevala | FIN | 82.66 m |
2 | Gergely Kulcsár | HUN | 82.32 m |
3 | Jānis Lūsis | URS | 80.57 m |
4 | Janusz Sidło | POL | 80.17 m |
5 | Urs von Wartburg | SUI | 78.72 m |
6 | Jorma Kinnunen | FIN | 76.94 m |
7 | Rolf Herings | EUA | 74.72 m |
8 | Vladimir Koeznetsov | URS | 74.26 m |
tienkamp
rang | sporter(s) | land | punten |
---|---|---|---|
1 | Willi Holdorf | EUA | 7887 |
2 | Rein Aun | URS | 7842 |
3 | Hans-Joachim Walde | EUA | 7809 |
4 | Paul Irvin Herman | USA | 7787 |
5 | Yang Chuan-Kwang | RCO | 7650 |
6 | Horst Beyer | EUA | 7647 |
7 | Vasili Koeznetsov | URS | 7569 |
8 | Mikhail Storoshenko | URS | 7464 |
Dames
100 m
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Wyomia Tyus | USA | 11.4 |
2 | Edith McGuire | USA | 11.6 |
3 | Ewa Kłobukowska | POL | 11.6 |
4 | Marilyn White | USA | 11.6 |
5 | Miguelina Cobián | CUB | 11.7 |
6 | Marilyn Black | AUS | 11.7 |
7 | Halina Górecka | POL | 11.8 |
8 | Dorothy Hyman | GBR | 11.9 |
Wyomia Tyus evenaarde het WR in de series, tijd 11.2 s.
200 m
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Edith McGuire | USA | OR 23.0 |
2 | Irena Kirszenstein | POL | 23.1 |
3 | Marilyn Black | AUS | 23.1 |
4 | Una Morris | JAM | 23.5 |
5 | Ljoedmila Samotesova | URS | 23.5 |
6 | Barbara Sobotta | POL | 23.9 |
7 | Janet Simpson | GBR | 23.9 |
8 | Daphne Arden | GBR | 24.0 |
400 m
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Betty Cuthbert | AUS | WR 52.0 |
2 | Ann Packer | GBR | 52.2 |
3 | Judy Amoore | AUS | 53.4 |
4 | Antonia Munkácsi | HUN | 54.4 |
5 | Maria Itkina | URS | 54.6 |
6 | Tilly van der Zwaard | NED | 55.2 |
7 | Gertrud Schmidt | EUA | 55.4 |
8 | Evelyne Lebret | FRA | 55.5 |
800 m
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Ann Packer | GBR | WR 2:01.1 |
2 | Maryvonne Dupureur | FRA | 2:01.9 |
3 | Marise Chamberlain | NZL | 2:02.8 |
4 | Zsuzsa Szabó-Nagy | HUN | 2:03.5 |
5 | Antje Gleichfeld | EUA | 2:03.9 |
6 | Laine Erik | URS | 2:05.1 |
7 | Gerda Kraan | NED | 2:05.8 |
8 | Anne Rosemary Smith | GBR | 2:05.8 |
80 m horden
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Karin Balzer | EUA | 10.5 |
2 | Teresa Ciepły | POL | 10.5 |
3 | Pam Kilborn | AUS | 10.8 |
4 | Irina Press | URS | 10.6 |
5 | Ikuko Yoda | JPN | 10.7 |
6 | Maria Piątkowska | POL | 10.7 |
7 | Draga Stamejčič | YUG | 10.8 |
8 | Rosie Bonds | USA | 10.8 |
4x100 m estafette
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Teresa Ciepły Irena Kirszenstein Halina Górecka Ewa Kłobukowska | POL | WR 43.6 |
2 | Willye White Wyomia Tyus Marilyn White Edith McGuire | USA | 43.9 |
3 | Janet Simpson Mary Rand Daphne Arden Dorothy Hyman | GBR | 44.0 |
4 | Galina Gaida Renata Latse Ljoedmila Samotesova Galina Popova | URS | 44.4 |
5 | Karin Frisch Erika Pollmann Martha Pensberger Jutta Heine | EUA | 44.7 |
6 | Dianne Bowering Marilyn Black Margaret Burvill Joyce Elaine Bennett | AUS | 45.0 |
7 | Erzsébet Bartoss-Heldt Margit Nemesházi-Markó Antónia Munkácsi Ida Such | HUN | 45.2 |
8 | Marlene Canguio Daniele Gueneau Michele Lurot Denise Guenard | FRA | 46.1 |
hoogspringen
rang | sporter(s) | land | hoogte |
---|---|---|---|
1 | Iolanda Balaş | ROU | OR 1.90 m |
2 | Michele Brown | AUS | 1.80 m |
3 | Taisija Tsjentsjik | URS | 1.78 m |
4 | Aida dos Santos | BRA | 1.74 m |
5 | Dianne Gerace | CAN | 1.71 m |
6 | Frances Slaap | GBR | 1.71 m |
7 | Olga Pulić | YUG | 1.71 m |
8 | Eleanor Montgomery | USA | 1.71 m |
verspringen
rang | sporter(s) | land | hoogte |
---|---|---|---|
1 | Mary Rand | GBR | WR 6.76 m |
2 | Irena Kirszenstein | POL | 6.60 m |
3 | Tatjana Sjtsjelkanova | URS | 6.42 m |
4 | Ingrid Becker | EUA | 6.40 m |
5 | Viorica Viscopoleanu | ROU | 6.35 m |
6 | Diana Jorgova | BUL | 6.24 m |
7 | Hildrun Laufer | EUA | 6.24 m |
8 | Helga Hoffmann | EUA | 6.23 m |
kogelstoten
rang | sporter(s) | land | afstand |
---|---|---|---|
1 | Tamara Press | URS | OR 18.14 m |
2 | Renate Garisch-Culmberger | EUA | 17.61 m |
3 | Galina Zybina | URS | 16.45 m |
4 | Valerie Young | NZL | 17.26 m |
5 | Margitta Helmbold | EUA | 16.91 m |
6 | Irina Press | URS | 16.71 m |
7 | Nancy McCredie | CAN | 15.89 m |
8 | Ana Salagean | ROU | 15.83 m |
discuswerpen
rang | sporter(s) | land | afstand |
---|---|---|---|
1 | Tamara Press | URS | OR 57.27 m |
2 | Ingrid Lotz | EUA | 57.21 m |
3 | Lia Manoliu | ROU | 56.97 m |
4 | Virginia Angelova | BUL | 56.70 m |
5 | Jevgenia Koeznetsova | URS | 55.17 m |
6 | Jolán Kleiber-Kontsek | HUN | 54.87 m |
7 | Kriemhild Limberg | EUA | 53.81 m |
8 | Olimpia Catarama | ROU | 53.08 m |
speerwerpen
rang | sporter(s) | land | afstand |
---|---|---|---|
1 | Mihaela Peneş | ROU | 60.54 m |
2 | Márta Rudas-Antal | HUN | 58.27 m |
3 | Jelena Gortsjakova | URS | 57.06 m |
4 | Birutė Kaledienė | URS | 56.31 m |
5 | Elvīra Ozoliņa | URS | 54.81 m |
6 | Maria Diaconescu | ROU | 53.71 m |
7 | Hiroko Sato | JPN | 52.48 m |
8 | Anneliese Gerhards | EUA | 52.37 m |
Jelena Gortsjakova wierp een WR tijdens de kwalificaties, 62.40 m.
vijfkamp
rang | sporter(s) | land | punten |
---|---|---|---|
1 | Irina Press | URS | WR 5246 |
2 | Mary Rand | GBR | 5035 |
3 | Galina Bystrova | URS | 4956 |
4 | Mary Peters | GBR | 4797 |
5 | Draga Stamejčić | YUG | 4790 |
6 | Helga Hoffmann | EUA | 4737 |
7 | Billee Winslow | USA | 4724 |
8 | Ingrid Becker | EUA | 4717 |
Medaillespiegel
rang | land | 1 goud | 2 zilver | 3 brons | totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Verenigde Staten | 14 | 7 | 3 | 24 |
2 | Sovjet-Unie | 5 | 2 | 11 | 18 |
3 | Groot-Brittannië | 4 | 7 | 1 | 12 |
4 | Duits eenheidsteam | 2 | 5 | 3 | 10 |
5 | Polen | 2 | 4 | 2 | 8 |
6 | Nieuw-Zeeland | 2 | 0 | 2 | 4 |
7 | Roemenië | 2 | 0 | 1 | 3 |
8 | Australië | 1 | 1 | 4 | 6 |
9 | Italië | 1 | 0 | 1 | 2 |
10 | België | 1 | 0 | 0 | 1 |
Ethiopië | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Finland | 1 | 0 | 0 | 1 | |
13 | Hongarije | 0 | 3 | 1 | 4 |
14 | Tsjecho-Slowakije | 0 | 2 | 0 | 2 |
15 | Trinidad en Tobago | 0 | 1 | 2 | 3 |
16 | Canada | 0 | 1 | 1 | 2 |
Frankrijk | 0 | 1 | 1 | 2 | |
18 | Cuba | 0 | 1 | 0 | 1 |
Tunesië | 0 | 1 | 0 | 1 | |
20 | Japan | 0 | 0 | 1 | 1 |
Kenia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Zweden | 0 | 0 | 1 | 1 | |
totaal | 36 | 36 | 36 | 108 |
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) naar het officieel rapport van de Olympische Zomerspelen 1964 - vol. 2 pt. 1