Női 1500 méteres rövidpályás gyorskorcsolya a XXIV. téli olimpián |
|
Adatok |
Helyszín | Fővárosi Fedett Stadion, Peking |
Dátum | február 16. |
Versenyzők | 36 résztvevő 17 nemzetből |
Érmesek |
|
|
|
A 2022. évi téli olimpiai játékokon a rövidpályás gyorskorcsolya női 1500 méteres versenyszámát február 16-án rendezték. Az aranyérmet a dél-koreai Choi Min-jeong nyerte. A Magyarországot képviselő Jászapáti Petra a 22. helyen végzett, Kónya Zsófia helyezetlenül zárt.
Rekordok
A versenyt megelőzően a következő rekordok érvényesek:
A versenyen új olimpiai rekord született:
Naptár
Az időpontok helyi idő szerint (UTC+8), zárójelben magyar idő szerint (UTC+1) olvashatóak.
Időpont | Forduló |
február 16., 19:30 (12:30) | Negyeddöntők |
február 16., 20:15 (13:15) | Elődöntők |
február 16., 21:11 (14:11) | B-döntő |
február 16., 21:18 (14:18) | A-döntő |
Eredmények
A rövidítések jelentése a következő:
- WR: világrekord
- OR: olimpiai rekord
- Q: továbbjutás helyezés alapján
- QA: az A-döntőbe jutott
- QB: a B-döntőbe jutott
- ADV: továbbjutás bírói döntés alapján
- PEN: kizárás
Negyeddöntők
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1. futam |
1. | Choi Min-jeong | Dél-Korea (KOR) | 2:20,846 | Q |
2. | Jászapáti Petra | Magyarország (HUN) | 2:22,115 | Q |
3. | Zhang Yuting | Kína (CHN) | 2:22,161 | Q |
4. | Rianne de Vries | Hollandia (NED) | 2:22,244 | ADV |
5. | Arianna Sighel | Olaszország (ITA) | 2:22,318 | |
6. | Gwendoline Daudet | Franciaország (FRA) | 2:23,607 | |
2. futam |
1. | Kim A-lang | Dél-Korea (KOR) | 2:32,879 | Q |
2. | Arianna Fontana | Olaszország (ITA) | 2:32,946 | Q |
3. | Corinne Stoddard | Egyesült Államok (USA) | 2:33,329 | Q |
4. | Kamila Stormowska | Lengyelország (POL) | 2:33,603 | |
5. | Julie Letai | Egyesült Államok (USA) | 2:36,214 | ADV |
– | Anna Seidel | Németország (GER) | | PEN |
3. futam |
1. | Kristen Santos | Egyesült Államok (USA) | 2:21,027 | Q |
2. | Xandra Velzeboer | Hollandia (NED) | 2:21,148 | Q |
3. | Sumire Kikuchi | Japán (JPN) | 2:23,359 | Q |
4. | Danaé Blais | Kanada (CAN) | idő nélkül | |
– | Kónya Zsófia | Magyarország (HUN) | | PEN |
– | Olga Tikhonova | Kazahsztán (KAZ) | | PEN |
4. futam |
1. | Courtney Sarault | Kanada (CAN) | 2:20,365 | Q |
2. | Anna Vosztrikova | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | 2:21,113 | Q |
3. | Han Yutong | Kína (CHN) | 2:21,191 | Q |
4. | Michaela Hrůzová | Csehország (CZE) | 2:21,278 | q |
5. | Valentina Aščić | Horvátország (CRO) | 2:21,456 | |
6. | Tifany Huot-Marchand | Franciaország (FRA) | 2:23,784 | |
5. futam |
1. | Kim Boutin | Kanada (CAN) | 2:17,739 | Q |
2. | Lee Yu-bin | Dél-Korea (KOR) | 2:17,851 | Q |
3. | Cynthia Mascitto | Olaszország (ITA) | 2:20,268 | Q |
4. | Yuki Kikuchi | Japán (JPN) | 2:22,192 | |
5. | Shione Kaminaga | Japán (JPN) | 2:22,261 | |
6. | Uliana Dubrova | Ukrajna (UKR) | 2:26,832 | |
6. futam |
1. | Suzanne Schulting | Hollandia (NED) | 2:18,810 | Q |
2. | Hanne Desmet | Belgium (BEL) | 2:18,931 | Q |
3. | Szofija Proszvirnova | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | 2:19,432 | Q |
4. | Zhang Chutong | Kína (CHN) | 2:19,839 | q |
5. | Natalia Maliszewska | Lengyelország (POL) | 2:25,850 | |
6. | Jekatyerina Jefremenkova | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | idő nélkül | |
Elődöntők
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1. futam |
1. | Lee Yu-bin | Dél-Korea (KOR) | 2:22,157 | QA |
2. | Arianna Fontana | Olaszország (ITA) | 2:22,196 | QA |
3. | Kim Boutin | Kanada (CAN) | 2:22,371 | QB |
4. | Kim A-lang | Dél-Korea (KOR) | 2:22,420 | QB |
5. | Szofija Proszvirnova | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | 2:22,546 | |
6. | Corinne Stoddard | Egyesült Államok (USA) | 2:22,632 | |
7. | Zhang Chutong | Kína (CHN) | 2:26,717 | |
2. futam |
1. | Suzanne Schulting | Hollandia (NED) | 2:18,942 | QA |
2. | Hanne Desmet | Belgium (BEL) | 2:19,001 | QA |
3. | Cynthia Mascitto | Olaszország (ITA) | 2:20,272 | QB |
4. | Michaela Hrůzová | Csehország (CZE) | 2:21,386 | QB |
5. | Kristen Santos | Egyesült Államok (USA) | 2:31,067 | ADVB |
6. | Sumire Kikuchi | Japán (JPN) | idő nélkül | ADVB |
– | Jászapáti Petra | Magyarország (HUN) | | PEN |
3. futam |
1. | Choi Min-jeong | Dél-Korea (KOR) | 2:16,831 | QA, OR |
2. | Han Yutong | Kína (CHN) | 2:17,112 | QA |
3. | Xandra Velzeboer | Hollandia (NED) | 2:18,303 | QA |
4. | Courtney Sarault | Kanada (CAN) | 2:18,316 | QB |
5. | Rianne de Vries | Hollandia (NED) | 2:18,712 | |
6. | Zhang Yuting | Kína (CHN) | 2:18,741 | |
7. | Anna Vosztrikova | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | 2:20,705 | |
8. | Julie Letai | Egyesült Államok (USA) | 2:23,315 | |
Döntők
- B-döntő
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
8. | Sumire Kikuchi | Japán (JPN) | 2:37,915 | |
9. | Kristen Santos | Egyesült Államok (USA) | 2:45,492 | |
10. | Kim Boutin | Kanada (CAN) | 2:45,568 | |
11. | Courtney Sarault | Kanada (CAN) | 2:45,606 | |
12. | Cynthia Mascitto | Olaszország (ITA) | 2:45,697 | |
13. | Kim A-lang | Dél-Korea (KOR) | 2:45,707 | |
14. | Michaela Hrůzová | Csehország (CZE) | 2:46,664 | |
- A-döntő
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1 Arany | Choi Min-jeong | Dél-Korea (KOR) | 2:17,789 | |
2 Ezüst | Arianna Fontana | Olaszország (ITA) | 2:17,862 | |
3 Bronz | Suzanne Schulting | Hollandia (NED) | 2:17,865 | |
4. | Hanne Desmet | Belgium (BEL) | 2:18,711 | |
5. | Xandra Velzeboer | Hollandia (NED) | 2:18,781 | |
6. | Lee Yu-bin | Dél-Korea (KOR) | 2:18,825 | |
7. | Han Yutong | Kína (CHN) | 2:19,060 | |
Végeredmény
A versenyzők helyezéseit fordulónként határozták meg. Először a fordulókban elért helyezések döntöttek, ha ez azonos volt, akkor a jobb időeredmény döntött.[1]
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Negyeddöntő | Elődöntő | B-döntő | A-döntő | Legjobb idő |
1 Arany | Choi Min-jeong | Dél-Korea (KOR) | 1. | 1. | – | 1. | 2:16,831 |
2 Ezüst | Arianna Fontana | Olaszország (ITA) | 2. | 2. | – | 2. | 2:17,862 |
3 Bronz | Suzanne Schulting | Hollandia (NED) | 1. | 1. | – | 3. | 2:17,865 |
4. | Hanne Desmet | Belgium (BEL) | 2. | 2. | – | 4. | 2:18,711 |
5. | Xandra Velzeboer | Hollandia (NED) | 2. | 3. | – | 5. | 2:18,303 |
6. | Lee Yu-bin | Dél-Korea (KOR) | 2. | 1. | – | 6. | 2:17,851 |
7. | Han Yutong | Kína (CHN) | 3. | 2. | – | 7. | 2:17,112 |
8. | Sumire Kikuchi | Japán (JPN) | 3. | 6. | 1. | – | 2:23,359 |
9. | Kristen Santos | Egyesült Államok (USA) | 1. | 5. | 2. | – | 2:21,027 |
10. | Kim Boutin | Kanada (CAN) | 1. | 3. | 3. | – | 2:17,739 |
11. | Courtney Sarault | Kanada (CAN) | 1. | 4. | 4. | – | 2:18,316 |
12. | Cynthia Mascitto | Olaszország (ITA) | 3. | 3. | 5. | – | 2:20,268 |
13. | Kim A-lang | Dél-Korea (KOR) | 1. | 4. | 6. | – | 2:22,420 |
14. | Michaela Hrůzová | Csehország (CZE) | 4. | 4. | 7. | – | 2:21,278 |
15. | Szofija Proszvirnova | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | 3. | 5. | – | – | 2:19,432 |
16. | Rianne de Vries | Hollandia (NED) | 4. | 5. | – | – | 2:18,712 |
17. | Zhang Yuting | Kína (CHN) | 3. | 6. | – | – | 2:18,741 |
18. | Corinne Stoddard | Egyesült Államok (USA) | 3. | 6. | – | – | 2:22,632 |
19. | Anna Vosztrikova | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | 2. | 7. | – | – | 2:20,705 |
20. | Zhang Chutong | Kína (CHN) | 4. | 7. | – | – | 2:19,839 |
21. | Julie Letai | Egyesült Államok (USA) | 5. | 8. | – | – | 2:23,315 |
22. | Jászapáti Petra | Magyarország (HUN) | 2. | kizárták | – | – | 2:22,115 |
23. | Yuki Kikuchi | Japán (JPN) | 4. | – | – | – | 2:22,192 |
24. | Kamila Stormowska | Lengyelország (POL) | 4. | – | – | – | 2:33,603 |
25. | Danaé Blais | Kanada (CAN) | 4. | – | – | – | – |
26. | Valentina Aščić | Horvátország (CRO) | 5. | – | – | – | 2:21,456 |
27. | Shione Kaminaga | Japán (JPN) | 5. | – | – | – | 2:22,261 |
28. | Arianna Sighel | Olaszország (ITA) | 5. | – | – | – | 2:22,318 |
29. | Natalia Maliszewska | Lengyelország (POL) | 5. | – | – | – | 2:25,850 |
30. | Gwendoline Daudet | Franciaország (FRA) | 6. | – | – | – | 2:23,607 |
31. | Tifany Huot-Marchand | Franciaország (FRA) | 6. | – | – | – | 2:23,784 |
32. | Uliana Dubrova | Ukrajna (UKR) | 6. | – | – | – | 2:26,832 |
33. | Jekatyerina Jefremenkova | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | 6. | – | – | – | |
– | Kónya Zsófia | Magyarország (HUN) | kizárták | – | – | – | |
– | Anna Seidel | Németország (GER) | kizárták | – | – | – | |
– | Olga Tikhonova | Kazahsztán (KAZ) | kizárták | – | – | – | |
Jegyzetek
- ↑ Short Track Speed Skating - Women's 1500m - Event Classification. olympics.com. [2022. február 16-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2022. február 16.)
Források
- Short Track Speed Skating - Women's 1500m Schedule. olympics.com. [2022. március 25-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2022. január 31.)
- 1,500 metres, Women (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2022. február 28.)
Sablon:Női 1500 méteres rövidpályás gyorskorcsolya olimpiai bajnokai |
---|
|
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap