Kína az 1988. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros, valamint a mandarin nyelvű szavak pinjin és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Ebben a szócikkben a japán nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
Kína az olimpiai játékokon | |||||
Kína zászlaja | |||||
NOB-országkód: CHN | |||||
OOB | Kínai Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1988. évi nyári olimpiai játékok Szöul | |||||
Versenyzők | 274 fő 25 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Szung Tao (Song Tao) | ||||
Érmek 11. helyezés |
| ||||
Kína az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Mint Kínai Köztársaság (1932–1948) |
Kína a dél-koreai Szöulban megrendezett 1988. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 25 sportágban 274 sportoló képviselte, akik összesen 28 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Csen Lung-can (Chen Longcan) Iszeki Szeikó | Asztalitenisz | Férfi páros |
1 Arany | Csen Csing (Chen Jing) | Asztalitenisz | Női egyes |
1 Arany | Kao Min | Műugrás | Női egyéni műugrás |
1 Arany | Hszü Jen-mej (Xu Yanmei) | Műugrás | Női egyéni toronyugrás |
1 Arany | Lou Jün (Lou Yun) | Torna | Férfi ugrás |
2 Ezüst | Li Huj-fen (Li Huifen) | Asztalitenisz | Női egyes |
2 Ezüst | Csen Csing (Chen Jing) Csiao Cse-min (Jiao Zhimin) | Asztalitenisz | Női páros |
2 Ezüst | Csang Hsziang-hua (Zhang Xianghua) Hu Ja-tung (Hu Yadong) Jang Hsziao (Yang Xiao) Csou Sou-jing (Zhou Shouying) Li Zsung-hua (Li Ronghua) | Evezés | Női kormányos négyes |
2 Ezüst | Tan Liang-tö (Tan Liangde) | Műugrás | Férfi egyéni műugrás |
2 Ezüst | Hsziung Ni (Xiong Ni) | Műugrás | Férfi egyéni toronyugrás |
2 Ezüst | Li Csing (Li Qing) | Műugrás | Női egyéni műugrás |
2 Ezüst | Huang Si-ping (Huang Shiping) | Sportlövészet | Férfi futócéllövészet |
2 Ezüst | Ho Jing-csiang (He Yingqiang) | Súlyemelés | 56 kg |
2 Ezüst | Jang Ven-ji (Yang Wenyi) | Úszás | Női 50 m gyors |
2 Ezüst | Csuang Jung (Zhuang Yong) | Úszás | Női 100 m gyors |
2 Ezüst | Huang Hsziao-min (Huang Xiaomin) | Úszás | Női 200 m mell |
3 Bronz | Csiao Cse-min (Jiao Zhimin) | Asztalitenisz | Női egyes |
3 Bronz | Li Mej-szu (Li Meisu) | Atlétika | Női súlylökés |
3 Bronz | Han Ja-csin (Han Yaqin) Ho Jen-ven (He Yanwen) Hu Ja-tung (Hu Yadong) Jang Hsziao (Yang Xiao) Csang Hsziang-hua (Zhang Xianghua) Csang Ja-li (Zhang Yali) Csou Sou-jing (Zhou Shouying) Csou Hsziu-hua (Zhou Xiuhua) Li Zsung-hua (Li Ronghua) | Evezés | Női nyolcas |
3 Bronz | Li Tö-liang (Li Deliang) | Műugrás | Férfi egyéni műugrás |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Li Kuo-csün (Li Guojun) Hou Jü-csu (Hou Yuzhu) Jang Hszi-lan (Yang Xilan) Szu Huj-csüan (Su Huijuan) Csiang Jing (Jiang Ying) Cuj Jung-mej (Cui Yongmei) Jang Hsziao (Yang Xiao)jun Cseng Mej-csu (Zheng Meizhu) Vu Tan (Wu Dan) Li Jüe-ming (Li Yueming) Vang Ja-csün (Wang Yajun) | Röplabda | Női |
3 Bronz | Hszü Haj-feng (Xu Haifeng) | Sportlövészet | Férfi légpisztoly |
3 Bronz | Ho Csuo-csiang (He Zhuoqiang) | Súlyemelés | 52 kg |
3 Bronz | Liu Sou-pin (Liu Shoubin) | Súlyemelés | 56 kg |
3 Bronz | Je Huan-ming (Ye Huanming) | Súlyemelés | 60 kg |
3 Bronz | Li Csin-ho (Li Jinhe) | Súlyemelés | 67,5 kg |
3 Bronz | Lou Jün (Lou Yun) | Torna | Férfi talaj |
3 Bronz | Csien Hung (Qian Hong) | Úszás | Női 100 m pillangó |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Csiang Csia-liang (Jiang Jialiang) | Egyes | A csoport Lotfi Joudi (TUN) | 1. | Desmond Douglas (GBR) 21–18, 21–18, 22–24, 21–13 | Erik Lindh (SWE) 21–16, 12–21, 13–21, 20–22 | Az 5–8. helyért Jörgen Persson (SWE) 16–21, 21–11, 21–11, 21–15 | Az 5. helyért Csen Lung-can (Chen Longcan) (CHN) 21–12, 21–16, 21–17 | 5. |
Csen Lung-can (Chen Longcan) | C csoport Abdul Wahab Ali (IRQ) | 2. | Ilija Lupulesku (YUG) 21–13, 21–18, 21–11 | Klampár Tibor (HUN) 19–21, 21–7, 21–11, 19–21, 19–21 | Az 5–8. helyért Jan-Ove Waldner (SWE) 21–11, 23–21, 21–8 | Az 5. helyért Csiang Csia-liang (Jiang Jialiang) (CHN) 12–21, 16–21, 17–21 | 6. | |
Hszü Ceng-caj (Xu Zengcai) | B csoport Barry Griffiths (NZL) | 2. | Kim Van (Kim Wan) (KOR) 21–17, 21–19, 10–21, 19–21, 7–21 | kiesett | 9. | |||
Csen Lung-can (Chen Longcan) Iszeki Szeikó | Páros | A csoport Tunézia (TUN) | 1. | Lengyelország (POL) Andrzej Grubba Leszek Kucharski 21–7, 12–21, 21–19 | Dél-Korea (KOR) An Dzsehjong (An Jae-Hyeong) Ju Namgju (Yu Nam-Gyu) 21–10, 21–14 | Jugoszlávia (YUG) Ilija Lupulesku Zoran Primorac 20–22, 21–8, 21–9 | ||
Csiang Csia-liang (Jiang Jialiang) Hszü Ceng-caj (Xu Zengcai) | Páros | C csoport Mauritius (MRI) | 1. | Dél-Korea (KOR) Kim Githek (Kim Gi-Taek) Kim Van (Kim Wan) 18–21, 20–22 | Az 5–8. helyért Svédország (SWE) Jan-Ove Waldner Mikael Appelgren 10–21, 22–20, 21–17 | Az 5. helyért Lengyelország (POL) Andrzej Grubba Leszek Kucharski 21–7, 21–12 | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Csen Csing (Chen Jing) | Egyes | C csoport Feiza Ben Aïssa (TUN) | 1. | Daniela Gergelcseva (BUL) 21–15, 21–7, 22–20 | Flyura Bulatova (URS) 21–4, 21–11, 21–2 | Marie Hrachová (TCH) 21–15, 21–12, 21–12 | Li Huj-fen (Li Hui-fen) (CHN) 21–17, 21–16, 21–23, 15–21, 21–15 | |
Li Huj-fen (Li Huifen) | D csoport Patricia Offel (GHA) | 1. | Olga Nemes (FRG) 15–21, 21–18, 21–15, 21–10 | Valentyina Popova (URS) 21–13, 21–12, 21–19 | Csiao Cse-min (Jiao Zhimin) (CHN) 21–16, 21–17, 21–11 | Csen Csing (Chen Jing) (CHN) 17–21, 16–21, 23–21, 21–15, 15–21 | ||
Csiao Cse-min (Jiao Zhimin) | A csoport Blanca Alejo (DOM) | 1. | Hosino Mika (JPN) 15–21, 21–12, 21–8, 17–21, 21–11 | Hong Cshaok (Hong Cha-Ok) (KOR) 21–9, 21–9, 21–11 | Li Huj-fen (Li Hui-fen) (CHN) 16–21, 17–21, 11–21 | Bronzmérkőzés Marie Hrachová (TCH) 21–18, 21–19, 21–17 | ||
Csen Csing (Chen Jing) Csiao Cse-min (Jiao Zhimin) | Páros | B csoport Csehszlovákia (TCH) | 1. | Magyarország (HUN) Bátorfi Csilla Urbán Edit 21–10, 21–14 | Jugoszlávia (YUG) Gordana Perkučin Jasna Fazlić-Reed 21–19, 14–21, 21–18 | Dél-Korea (KOR) Hjon Dzsonghva (Hyeon Jeong-Hwa) Jang Jongdzsa ([Yang Yeong-Ja) 19–21, 21–16, 10–21 |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Li Tao | 100 m | 10,47 | 4. | 25.** | 10,53 | 5. | 34. | kiesett | ||||
Cseng Csen (Zheng Chen) | 10,51 | 4. | 31.*** | 10,72 | 7. | 44. | kiesett | |||||
Caj Csien-ming (Cai Jianming) | 10,55 | 1. | 40. | 10,76 | 8. | 45. | kiesett | |||||
Li Feng | 200 m | 21,33 | 5. | 32.** | 21,38 | 7. | 34. | kiesett | ||||
Tuan Hsziu-csüan (Duan Xiuquan) | 800 m | 1:52,17 | 6. | 53. | kiesett | |||||||
1500 m | 3:44,88 | 9. | 34. | kiesett | ||||||||
Caj Sang-jen (Cai Shangyan) | Maraton | 2:17:54 | 26. | |||||||||
Csang Kuo-vej (Zhang Guowei) | 2:22:49 | 38. | ||||||||||
Jü Cse-cseng (Yu Zhicheng) | 110 m gát | 14,07 | 2. | 22. | 13,95 | 4. | 17. | 13,94 | 6. | 13. | kiesett | |
Jang Kuang (Yang Guang) | 14,01 | 3. | 20. | 14,24 | 7. | 25. | kiesett | |||||
Li Pao-csin (Li Baojin) | 20 km gyaloglás | 1:27:57 | 41. | |||||||||
50 km gyaloglás | 4:00:07 | 29. | ||||||||||
Li Tao Caj Csien-ming (Cai Jianming) Li Feng Cseng Csen (Zheng Chen) | 4 × 100 m váltó | 39,67 | 4. | 13. | nem ért célba | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Csu Csien-hua (Zhu Jianhua) | Magasugrás | 219 cm | 23. | kiesett | |
Pang Jen (Pang Yan) | Távolugrás | 779 cm | 11. | 786 cm | 9. |
Csen Cun-zsung (Chen Zunrong) | 766 cm | 18. | kiesett | ||
Csen Jen-ping (Chen Yanping) | Hármasugrás | 16,25 m | 14. | kiesett | |
Ma Jung-feng (Ma Yongfeng) | Súlylökés | 18,27 m | 17. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Tien Jü-mej (Tian Yumei) | 100 m | 11,56 | 4. | 25.* | 11,55 | 7. | 27. | kiesett | ||||
Liu Sao-mej (Liu Shaomei) | 11,66 | 5. | 34. | kiesett | ||||||||
Csang Caj-hua (Zhang Caihua) | 11,84 | 5. | 39.* | kiesett | ||||||||
Hszie Cse-ling (Xie Zhiling) | 200 m | 24,01 | 4. | 35. | kiesett | |||||||
Csang Hsziao-csiung (Zhang Xiaoqiong) | 24,08 | 5. | 37. | kiesett | ||||||||
Szun Szu-mej (Sun Sumei) | 400 m | 53,46 | 5. | 28. | 53,58 | 7. | 27. | kiesett | ||||
Csen Csing-mej (Chen Qingmei) | 3000 m | 8:51,53 | 11. | 17. | kiesett | |||||||
Vang Hsziu-ting (Wang Xiuting) | 8:54,19 | 7. | 19. | kiesett | ||||||||
10 000 m | 32:13,00 | 3. | 16. | 31:40,23 | 7. | |||||||
Vang Csing-huan (Wang Qinghuan) | 32:04,52 | 8. | 8. | 32:49,86 | 18. | |||||||
Hszie Li-hua (Xie Lihua) | 33:28,13 | 17. | 30. | kiesett | ||||||||
Csao Ju-feng (Zhao Youfeng) | Maraton | 2:27:06 | 5. | |||||||||
Csung Huan-ti (Zhong Huandi) | 2:36:02 | 30. | ||||||||||
Li Csüan (Li Juan) | 2:53:08 | 54. | ||||||||||
Liu Hua-csin (Liu Huajin) | 100 m gát | 13,02 | 2. | 7. | 14,37 | 6. | 21. | kiesett | ||||
Tu Csüan (Du Juan) | 13,51 | 3. | 21. | 13,58 | 7. | 19. | kiesett | |||||
Csang Hsziao-csiung (Zhang Xiaoqiong) Liu Sao-mej (Liu Shaomei) Hszie Cse-ling (Xie Zhiling) Csang Caj-hua (Zhang Caihua) | 4 × 100 m váltó | 44,29 | 4. | 13. | 44,36 | 7. | 14. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Csin Ling (Jin Ling) | Magasugrás | 190 cm | 15. | kiesett | |
hsziung Csi-jing (Xiong Qiying) | Távolugrás | 661 cm | 10. | 650 cm | 9. |
Liu Su-csen (Liu Shuzhen) | 648 cm | 12. | 640 cm | 11. | |
Liao Ven-fen (Liao Wenfen) | 644 cm | 14. | kiesett | ||
Li Mej-szu (Li Meisu) | Súlylökés | 20,30 m | 2. | 21,06 m | |
Huang Cse-hung (Huang Zhihong) | 19,71 m | 8. | 19,82 m | 8. | |
Cung Jü-csen (Cong Yuzhen) | 19,55 m | 9. | 19,69 m | 9. | |
Hou Hszüe-mej (Hou Xuemei) | Diszkoszvetés | 62,64 m | 11. | 65,94 m | 8. |
Jü Hou-zsun (Yu Hourun) | 62,86 m | 9. | 64,08 m (holtverseny) 62,94 m | 9. | |
Hszing Aj-lan (Xing Ailan) | 59,26 m | 14. | kiesett | ||
Li Pao-lien (Li Baolian) | Gerelyhajítás | 58,92 m | 17. | kiesett | |
Csou Jüan-hsziang (Zhou Yuanxiang) | 56,36 m | 22. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Kung Kuo-hua (Gong Guohua) | Tízpróba | 11,43 | 767 | 622 cm | 635 | 13,98 m | 727 | 191 cm | 723 | 51,25 | 758 | 15,88 | 746 | 46,18 m | 791 | 460 cm | 790 | 57,84 m | 705 | 4:54,99 | 589 | 7231 | 31. |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Magasugrás | Súlylökés | 200 m | Távolugrás | Gerelyhajítás | 800 m | Végeredmény | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Tung Jü-ping (Dong Yuping) | Hétpróba | 13,93 | 988 | 186 cm | 1054 | 14,21 m | 808 | 25,00 | 887 | 640 cm | 975 | 38,60 m | 640 | 2:26,67 | 735 | 6087 | 16. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Vigaszágas kiesés | Helyosztók | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7. helyért | 5. helyért | |||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jang Cse-csung (Yang Zhizhong) | 48 kg | A csoport Bratan Cenov (BUL) | 4. | Kvon Dogjong (Gwon Deog-Yong) (KOR) feladta (sérülés) | 7. | |||
Hu Zsi-csa (Hu Richa) | 52 kg | B csoport Lamachi Elimu (KEN) | 5. | kiesett | helyezetlen | |||
Jang Csang-ling (Yang Changling) | 57 kg | B csoport Ryszard Wolny (POL) | 2. | Harálambosz Holídisz (GRE) 1–6 | 4. | |||
Hu Kuo-hung (Hu Guohong) | 62 kg | A csoport az 1. fordulóban erőnyerő Ike Anderson (USA) | 5. | kiesett | helyezetlen | |||
Csao Csien-csiang (Zhao Jianqiang) | 68 kg | A csoport | 13. | kiesett | helyezetlen | |||
Vej Csing-kun (Wei Qingkun) | 74 kg | A csoport | 7. | kiesett | helyezetlen |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Vigaszágas kiesés | Helyosztók | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7. helyért | 5. helyért | |||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Liang Tö-csin (Liang Dejin) | 48 kg | A csoport | 8. | kiesett | helyezetlen | |||
Hszü Csi-hua (Xu Jihua) | 52 kg | B csoport Kim Dzsongo (Kim Jong-O) (KOR) | 11. | kiesett | helyezetlen | |||
Csen Jung-liang (Chen Yongliang) | 57 kg | B csoport Valentin Ivanov (BUL) | 9. | kiesett | helyezetlen | |||
Li Hszien-csi (Li Xianji) | 62 kg | B csoport | 8. | kiesett | helyezetlen | |||
Hao Hua-sze-ha-la-tu (Ho Bisgaltu) | 68 kg | A csoport | 10. | kiesett | helyezetlen |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoport | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág nyolcaddöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||||
Csang Kuo-csün (Zhang Guojun) | Légsúly | B | Jerry Dino (PHI) 1000–0000 | Badrakhyn Nyamjav (MGL) 0000 (bírói)–0000 | Renato Santos (POR) 0000 (bírói)–0000 | Hoszokava Sindzsi (JPN) 0000–1000 | kiesett | 12. | |||||
Hsziung Feng-san (Xiong Fengshan) | Könnyűsúly | B | Jason Trevisan (MLT) 1010–0000 | Stewart Brain (AUS) 0020–0110 | kiesett | 19. | |||||||
Liu Csün-lin (Liu Junlin) | Középsúly | B | erőnyerő | James Waithe (BAR) 1001–0000 | Charles Griffith (VEN) 0000 (bírói)–0000 | Ószako Akinobu (JPN) 0000–1101 | kiesett | 11. | |||||
Liu An-paj (Liu Anpai) | Félnehézsúly | A | Theo Meijer (HOL) 0000–1010 | kiesett | 18. | ||||||||
Hszü Kuo-csing (Xu Guoqing) | Nehézsúly | B | Juha Salonen (FIN) 0001–0010 | kiesett | 19. |
* - Az A csoportban szereplő, eredetileg bronzérmes brit Kerrith Brownt utólag kizárták, ezért Hsziung Feng-san (Xiong Fengshan) a 20. helyett a 19. helyen végzett.
Evezés
Bővebben: Evezés az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Kuo Mej (Guo Mei) Cao Mien-jing (Cao Mianying) | Kétpárevezős | 7:39,20 | 3. | 7:32,39 | 2. | A | 7:18,69 | 5. | 5. |
Csang Hsziang-hua (Zhang Xianghua) Hu Ja-tung (Hu Yadong) Jang Hsziao (Yang Xiao) Csou Sou-jing (Zhou Shouying) Li Zsung-hua (Li Ronghua) | Kormányos négyes | 7:17,15 | 3. | 7:23,80 | 1. | A | 6:58,78 | 2. | |
Han Ja-csin (Han Yaqin) Ho Jen-ven (He Yanwen) Hu Ja-tung (Hu Yadong) Jang Hsziao (Yang Xiao) Csang Hsziang-hua (Zhang Xianghua) Csang Ja-li (Zhang Yali) Csou Sou-jing (Zhou Shouying) Csou Hsziu-hua (Zhou Xiuhua) Li Zsung-hua (Li Ronghua) | Nyolcas | 6:23,33 | 2. | 6:08,64 | 3. | A | 6:21,83 | 3. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Tuo-csi Csiu-jün (Duoji Qiuyun) | Egyéni | 1220 | 46. | kiesett | |||||||
Liang Csiu-csung (Liang Qiuzhong) | 1220 | 47. | kiesett | ||||||||
Zsu Kuang (Ru Guang) | 1204 | 55. | kiesett | ||||||||
Tuo-csi Csiu-jün (Duoji Qiuyun) Liang Csiu-csung (Liang Qiuzhong) Zsu Kuang (Ru Guang) | Csapat | 3644 | 19. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Ma Hsziang-csün (Ma Xiangjun) | Egyéni | 1233 | 21. | 322 | 4. | 318 | 10. | 309 | 11. | kiesett | |
Ma Sao-zsung (Ma Shaorong) | 1233 | 22. | 298 | 22. | kiesett | ||||||
Jao Ja-ven (Yao Yawen) | 1217 | 35. | kiesett | ||||||||
Ma Sao-zsung (Ma Shaorong) Ma Hsziang-csün (Ma Xiangjun) Jao Ja-ven (Yao Yawen) | Csapat | 3683 | 8. | 948 | 9. | kiesett |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Hszüe Ping (Xue Bing) Ma Fu-liang (Ma Fuliang) | Kajak kettes 500 m | 1:41,10 | 7. | 17. | 1:43,17 | 5. | 9. | kiesett | ||||
Kajak kettes 1000 m | 3:31,24 | 4. | 12. | 3:39,56 | 3. | 9. | 3:42,91 | 5. | 15. | kiesett | ||
Kuo Ta-en (Guo Daen) Ko Hua (Ke Hua) | Kenu kettes 500 m | 1:56,02 | 4. | 16. | 1:53,69 | 4. | 6. | kiesett | ||||
Kenu kettes 1000 m | 4:15,50 | 6. | 15. | 4:06,86 | 1. | 1. | 4:06,49 | 4. | 14. | kiesett |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Tang Hszüe-csung (Tang Xuezhong) | Mezőnyverseny | 4:32:56 (+0:34) | 44. |
Liu Hung (Liu Hong) | 4:32:56 (+0:34) | 53. | |
Caj Jing-csüan (Cai Yingquan) | nem ért célba | ||
Kuo Lung-csen (Guo Longchen) Liu Hung (Liu Hong) Tang Hszüe-csung (Tang Xuezhong) Vu Vej-pej (Wu Weipei) | Csapat időfutam | 2:06:22,5 (+08:34,8) | 17. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Lu Szu-jen (Lu Suyan) | Mezőnyverseny | 2:00:52 (+0:00) | 24. |
Jen Jin-hua (Yan Yinhua) | 2:00:52 (+0:00) | 33. | |
Csen Vej-hsziu (Chen Weixiu) | 2:01:50 (+0:58) | 47. |
Pálya-kerékpározás
- Sprintversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. forduló | Vigaszág | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Csou Szu-jing (Zhou Suying) | Női egyéni | 12,477 | 11. | Christa Rothenburger-Luding (GDR) Louise Jones (GBR) 12,24 | 2. | Elisabetta Fanton (ITA) 12,65 | 1. | Connie Paraskevin-Young (USA) 12,85; 12,94 | Julie Speight (AUS) Louise Jones (GBR) Jang Hsziu-csen (Yang Hsiu-Chen) (TPE) 12,56 | 2. | 6. |
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női kézilabdatorna az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Kínai női kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:1988NkéziB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 3 | 2 | 1 | 0 | 75 | 49 | +26 | 5 |
Norvégia (NOR) | 3 | 2 | 1 | 0 | 75 | 53 | +22 | 5 |
Kína (CHN) | 3 | 1 | 0 | 2 | 76 | 58 | +18 | 2 |
Elefántcsontpart (CIV) | 3 | 0 | 0 | 3 | 37 | 103 | –66 | 0 |
1988. szeptember 21. 11:30 Sablon:1988NkéziURSCHN
| Szovjetunió (URS) | 24–19 | Kína (CHN) | |
(12–9) | ||||
1988. szeptember 23. 15:30 Sablon:1988NkéziNORCHN
| Norvégia (NOR) | 22–20 | Kína (CHN) | |
(12–10) | ||||
1988. szeptember 25. 15:30 Sablon:1988NkéziCHNCIV
| Kína (CHN) | 37–12 | Elefántcsontpart (CIV) | |
(20–4) | ||||
- Az 5–8. helyért
Csapat Sablon:1988NkéziC
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csehszlovákia (TCH) | 3 | 3 | 0 | 0 | 93 | 52 | +41 | 6 |
Kína (CHN) | 3 | 2 | 0 | 1 | 89 | 60 | +29 | 4 |
Egyesült Államok (USA) | 3 | 1 | 0 | 2 | 68 | 80 | –12 | 2 |
Elefántcsontpart (CIV) | 3 | 0 | 0 | 3 | 40 | 98 | –58 | 0 |
1988. szeptember 27. 10:00 Sablon:1988NkéziCHNUSA
| Kína (CHN) | 31–22 | Egyesült Államok (USA) | |
(12–13) | ||||
1988. szeptember 29. 14:00 Sablon:1988NkéziCHNTCH
| Kína (CHN) | 21–26 | Csehszlovákia (TCH) | |
(10–9) | ||||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kína (CHN) | 6. |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kosárlabdatorna az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Kínai férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:1988FkosárB
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok (USA) | 5 | 5 | 0 | 485 | 302 | +183 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 4 | 1 | 484 | 435 | +49 |
Brazília (BRA) | 5 | 3 | 2 | 590 | 522 | +68 |
Kanada (CAN) | 5 | 2 | 3 | 479 | 455 | +24 |
Kína (CHN) | 5 | 1 | 4 | 431 | 527 | –96 |
Egyiptom (EGY) | 5 | 0 | 5 | 338 | 566 | –228 |
1988. szeptember 17. Sablon:1988FkosárCHNEGY
| Kína (CHN) | 96–84 | Egyiptom (EGY) | |
(47–43) |
1988. szeptember 20. Sablon:1988FkosárBRACHN
| Brazília (BRA) | 130–108 | Kína (CHN) | |
(72–61) |
1988. szeptember 21. Sablon:1988FkosárCHNESP
| Kína (CHN) | 74–106 | Spanyolország (ESP) | |
(43–59) |
1988. szeptember 23. Sablon:1988FkosárCHNUSA
| Kína (CHN) | 57–108 | Egyesült Államok (USA) | |
(26–59) |
1988. szeptember 24. Sablon:1988FkosárCANCHN
| Kanada (CAN) | 99–96 | Kína (CHN) | |
(56–52) |
- A 9–12. helyért
1988. szeptember 26. Sablon:1988FkosárCHNKOR
| Kína (CHN) | 90–93 | Dél-Korea (KOR) | |
(48–47) |
- A 11. helyért
1988. szeptember 29. Sablon:1988FkosárCHNEGY2
| Kína (CHN) | 97–75 | Egyiptom (EGY) | |
(56–42) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kína (CHN) | 11. |
Női
Bővebben: Női kosárlabdatorna az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Kínai női kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:1988NkosárB
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok (USA) | 3 | 3 | 0 | 282 | 234 | +48 | 6 |
Jugoszlávia (YUG) | 3 | 2 | 1 | 199 | 211 | –12 | 5 |
Kína (CHN) | 3 | 1 | 2 | 200 | 214 | –14 | 4 |
Csehszlovákia (TCH) | 3 | 0 | 3 | 202 | 224 | –22 | 3 |
1988. szeptember 19. Sablon:1988NkosárCHNYUG
| Kína (CHN) | 53–56 | Jugoszlávia (YUG) | |
(32–35) |
1988. szeptember 22. Sablon:1988NkosárCHNTCH
| Kína (CHN) | 68–64 | Csehszlovákia (TCH) | |
(36–36) |
1988. szeptember 25. Sablon:1988NkosárCHNUSA
| Kína (CHN) | 79–94 | Egyesült Államok (USA) | |
(37–46) |
- Az 5. helyért
1988. szeptember 29. Sablon:1988NkosárBULCHN
| Bulgária (BUL) | 102–74 | Kína (CHN) | |
(53–19) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kína (CHN) | 6. |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Kínai férfi labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:1988FfociA
| M | Gy | D | V | Rg | Kg | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Svédország (SWE) | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 3 | +3 | 5 |
NSZK (FRG) | 3 | 2 | 0 | 1 | 8 | 3 | +5 | 4 |
Tunézia (TUN) | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 6 | –3 | 2 |
Kína (CHN) | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 5 | –5 | 1 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kína (CHN) | 13. |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Tan Liang-tö (Tan Liangde) | Egyéni műugrás | 682,65 | 1. | 704,88 | |
Li Tö-liang (Li Deliang) | 607,77 | 4. | 665,28 | ||
Hsziung Ni (Xiong Ni) | Egyéni toronyugrás | 601,50 | 2. | 637,47 | |
Li Kung-cseng (Li Kongzheng) | 578,31 | 3. | 543,81 | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Kao Min (Gao Min) | Egyéni műugrás | 539,67 | 1. | 580,23 | |
Li Csing (Li Qing) | 501,39 | 2. | 534,33 | ||
Hszü Jen-mej (Xu Yanmei) | Egyéni toronyugrás | 426,27 | 3. | 445,20 | |
Csen Hsziao-tan (Chen Xiaodan) | 456,45 | 1. | 384,15 | 5. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Vang Vej-ping (Wang Weiping) | Légsúly | erőnyerő | Andreas Tews (GDR) 0:5 | kiesett | 17. | |||
Liu Tung (Liu Dong) | Pehelysúly | erőnyerő | John Francis (IND) 3:2 | Serge Bouemba (GAB) 5:0 | Abdel Hak Achik (MAR) KO | kiesett | 5. |
Öttusa
Bővebben: Öttusa az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lovaglás | Vívás | Úszás | Lövészet | Futás | Összesen | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Hely. | Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Csang Pin (Zhang Bin) | Egyéni | 3:19,71 | 706 | 55. | 31–33 | 762 | 30. | 3:44,14 | 1080 | 58. | 189 | 890 | 34. | 16:14,29 | 643 | 62. | 4081 | 58. |
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női röplabdatorna az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Kínai női röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:1988NröpiB
| Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Peru (PER) | 6 | 3 | 0 | 9 | 4 | 2,250 | 177 | 142 | 1,246 |
Kína (CHN) | 5 | 2 | 1 | 8 | 4 | 2,000 | 161 | 132 | 1,220 |
Egyesült Államok (USA) | 4 | 1 | 2 | 5 | 8 | 0,625 | 140 | 167 | 0,838 |
Brazília (BRA) | 3 | 0 | 3 | 3 | 9 | 0,333 | 126 | 163 | 0,773 |
1988. szeptember 20. Sablon:1988NröpiCHNUSA
| Kína (CHN) | 3–0 | Egyesült Államok (USA) | |
(15–9, 15–5, 15–7) |
1988. szeptember 23. Sablon:1988NröpiCHNPER
| Kína (CHN) | 2–3 | Peru (PER) | |
(15–13, 13–15, 15–7, 12–15, 14–16) |
1988. szeptember 25. Sablon:1988NröpiCHNBRA
| Kína (CHN) | 3–1 | Brazília (BRA) | |
(2–15, 15–7, 15–12, 15–11) |
- Elődöntők
1988. szeptember 27. 20:30 Sablon:1988NröpiURSCHN
| Szovjetunió (URS) | 3–0 | Kína (CHN) | |
(15–0, 15–9, 15–2) |
- Bronzmérkőzés
1988. szeptember 29. 18:00 Sablon:1988NröpiCHNJPN
| Kína (CHN) | 3–0 | Japán (JPN) | |
(15–13, 15–6, 15–6) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kína (CHN) |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Hszü Haj-feng (Xu Haifeng) | Légpisztoly | 584 | 4. | 566 | |
Szabadpisztoly | 554 | 23. | kiesett | ||
Vang Ji-fu (Wang Yifu) | Légpisztoly | 578 | 15. | kiesett | |
Szabadpisztoly | 563 | 6. | 651 | 8. | |
Meng Kang (Meng Gang) | Gyorstüzelő pisztoly | 591 | 11. | kiesett | |
Li Csung-csi (Li Zhongqi) | 589 | 16. | kiesett | ||
Csang Jing-csou (Zhang Yingzhou) | Légpuska | 588 | 14. | kiesett | |
Sportpuska, összetett | 1172 | 9. | kiesett | ||
Csiang Zsung (Jiang Rong) | Sportpuska, fekvő | 595 | 15. | kiesett | |
Hszü Hsziao-kuang (Xu Xiaoguang) | 597 | 5. | 700,6 | 6. | |
Légpuska | 583 | 29. | kiesett | ||
Sportpuska, összetett | 1164 | 25. | kiesett | ||
Huang Si-ping (Huang Shiping) | Futócéllövészet | 589 | 3. | 687 | |
Csi Kang (Ji Gang) | 586 | 10. | kiesett |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Kao O (Gao E) | Trap | 137 | 40. | kiesett | |
Csang Ping (Zhang Bing) | 135 | 43. | kiesett | ||
Csang Vej-kang (Zhang Weigang) | Skeet | 196 | 4. | 219 (szétlövés: 24) | 5. |
Vu Lan-jing (Wu Lanying) | 195 | 13. | kiesett | ||
Vang Csung-hua (Wang Zhonghua) | 144 | 27. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Liu Haj-jing (Liu Haiying) | Légpisztoly | 380 | 7. | 476,9 | 6. |
Ven Cse-fang (Wen Zhifang) | 377 | 16. | kiesett | ||
Sportpisztoly | 583 | 9. | kiesett | ||
Csi Csun-hszia (Qi Chunxia) | 579 | 22. | kiesett | ||
Li Tan (Li Dan) | Légpuska | 390 | 15. | kiesett | |
Csang Csiu-ping (Zhang Qiuping) | 395 | 1. | 494,7 | 4. | |
Sportpuska, összetett | 579 | 13. | kiesett | ||
Csou Tan-hung (Zhou Danhong) | 576 | 20. | kiesett |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Ho Csuo-csiang (He Zhuoqiang) | 52 kg | 112,5 | 3. | 145,0 | 3. | 257,5 | |
Csang Sou-lie (Zhang Shoulie) | 115,0 | 2. | 142,5 | 4. | 257,5 | 4. | |
Ho Jing-csiang (He Yingqiang) | 56 kg | 125,0 | 3. | 162,5 | 2. | 287,5 | |
Liu Sou-pin (Liu Shoubin) | 127,5 | 1. | 140,0 | 6. | 267,5 | ||
Je Huan-ming (Ye Huanming) | 60 kg | 127,5 | 3. | 160,0 | 3. | 287,5 | |
Vang Caj-hszi (Wang Caixi) | 125,0 | 5. | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | |||
Li Csin-ho (Li Jinhe) | 67,5 kg | 147,5 | 3. | 177,5 | 3. | 325,0 | |
Hsziao Ming-lin (Xiao Minglin) | 132,5 | 9. | 172,5 | 4. | 305,0 | 6. | |
Caj Jen-su (Cai Yanshu) | 75 kg | 157,5 | 3. | 190,0 | 5. | 347,5 | 4. |
Ma Ven-csu (Ma Wenzhu) | 150,0 | 8. | érvényes kísérlet nélkül | kiesett |
Szinkronúszás
Bővebben: Szinkronúszás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Technikai gyakorlat | Zenés gyakorlat | Összesítés | Zenés gyakorlat | Összesítés | |||||
Pont | Hely. | Pont | Pont | Hely. | Pont | Pont | Helyezés | ||
Csang Jing (Zhang Ying) | Egyéni | 81,150 | 34. | 89,60 | 170,750 | 11. | kiesett | ||
Lo Hszi (Luo Xi) | 81,883 | 33. | kiesett | ||||||
Tan Min | 83,600 | 28. | kiesett | ||||||
Tan Min Lo Hszi (Luo Xi) | Páros | 82,742 | 11. | 91,00 | 173,742 | 9. | kiesett |
Tenisz
Bővebben: Tenisz az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Liu Su-hua (Liu Shuhua) Ma Ko-csin (Ma Keqin) | Páros | Csehszlovákia (TCH) Miloslav Mečíř Milan Šrejber 5–7, 1–6, 4–6 | kiesett | 17. |
Torna
Bővebben: Torna az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Vang Csung-seng (Wang Chongsheng) | Talaj | 19,50 | 25. | kiesett | |
Ugrás | 19,50 | 15. | kiesett | ||
Korlát | 19,30 | 50. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,75 | 3. | 9,875 | 5. | |
Gyűrű | 19,55 | 21. | kiesett | ||
Lólengés | 19,60 | 15. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 117,20 | 15. | 117,750 | 6.* | |
Lou Jün (Lou Yun) | Talaj | 19,90 | 1. | 9,950 | * |
Ugrás | 19,85 | 1. | 9,925 | ||
Korlát | 19,25 | 59. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,35 | 31. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,70 | 9. | 9,850 | 6.* | |
Lólengés | 19,05 | 51. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 117,10 | 17. | 117,600 | 12. | |
Hszü Cse-csiang (Xu Zhiqiang) | Talaj | 19,55 | 19. | kiesett | |
Ugrás | 19,50 | 15. | kiesett | ||
Korlát | 19,55 | 25. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,70 | 4. | 9,850 | 6. | |
Gyűrű | 19,70 | 9. | kiesett | ||
Lólengés | 19,00 | 56. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 117,00 | 18. | 117,300 | 15.* | |
Li Csun-jang (Li Chunyang) | Talaj | 19,35 | 42. | kiesett | |
Ugrás | 19,10 | 50. | kiesett | ||
Korlát | 19,45 | 35. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,35 | 31. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,50 | 26. | kiesett | ||
Lólengés | 19,40 | 30. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 116,15 | 32. | kiesett | ||
Kuo Lin-hszien (Guo Linxian) | Talaj | 19,30 | 45. | kiesett | |
Ugrás | 19,35 | 26. | kiesett | ||
Korlát | 19,60 | 18. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,75 | 70. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,50 | 26. | kiesett | ||
Lólengés | 18,85 | 66. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 115,35 | 45. | kiesett | ||
Li Ning | Talaj | 19,85 | 4. | 9,925 | 5. |
Ugrás | 18,40 | 86. | kiesett | ||
Korlát | 18,60 | 84. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,60 | 12. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,35 | 39. | kiesett | ||
Lólengés | 19,15 | 43. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 114,95 | 50. | kiesett | ||
Vang Csung-seng (Wang Chongsheng) Lou Jün (Lou Yun) Hszü Cse-csiang (Xu Zhiqiang) Kuo Lin-hszien (Guo Linxian) Li Csun-hjang (Li Chunyang) Li Ning | Csapat összetett | 585,25 | 4. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Csen Cuj-ting (Chen Cuiting) | Talaj | 19,725 | 10. | kiesett | |
Ugrás | 19,425 | 32. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,425 | 34. | kiesett | ||
Gerenda | 19,300 | 27. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 77,875 | 18. | 78,137 | 14. | |
Fan Ti (Fan Di) | Talaj | 19,350 | 39. | kiesett | |
Ugrás | 19,225 | 47. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,650 | 14. | kiesett | ||
Gerenda | 19,250 | 30. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 77,475 | 28. | 77,637 | 20. | |
Vang Ven-csing (Wang Wenjing) | Talaj | 19,375 | 36. | kiesett | |
Ugrás | 19,050 | 60. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,575 | 18. | kiesett | ||
Gerenda | 19,400 | 23. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 77,400 | 32. | 76,700 | 32. | |
Vang Huj-jing (Wang Huiying) | Talaj | 19,550 | 23. | kiesett | |
Ugrás | 19,450 | 27. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,800 | 75. | kiesett | ||
Gerenda | 19,550 | 14. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 77,350 | 34. | kiesett | ||
Ma Jing (Ma Ying) | Talaj | 19,225 | 47. | kiesett | |
Ugrás | 19,400 | 33. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,325 | 44. | kiesett | ||
Gerenda | 19,075 | 47. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 77,025 | 41. | kiesett | ||
Vang Hsziao-jen (Wang Xiaoyan) | Talaj | 19,375 | 36. | kiesett | |
Ugrás | 19,675 | 10. | 19,730 | 7. | |
Felemás korlát | 18,900 | 70. | kiesett | ||
Gerenda | 18,975 | 55. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 76,925 | 44. | kiesett | ||
Csen Cuj-ting (Chen Cuiting) Fan Ti (Fan Di) Vang Ven-csing (Wang Wenjing) Vang Huj-jing (Wang Huiying) Ma Jing (Ma Ying) Vang Hsziao-jen (Wang Xiaoyan) | Csapat összetett | 388,400 | 6. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Ritmikus gimnasztika
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Pang Csiung (Pang Qiong) | Egyéni | 38,60 | 14. | 58,300 | 11. |
Ho Hsziao-min (He Xiaomin) | 38,50 | 17. | 58,000 | 16. |
Úszás
Bővebben: Úszás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Sen Csien-csiang (Shen Jianqiang) | 50 m gyors | 23,41 | 5.* | 13.* | B | 23,40 | 4. | 12. |
100 m gyors | 51,40 | 8. | 27. | kiesett | ||||
100 m pillangó | 54,86 | 7. | 16. | B | 54,52 | 1. | 9. | |
Feng Csiang-piao (Feng Qiangbiao) | 50 m gyors | 23,47 | 7. | 18.* | kiesett | |||
100 m gyors | 52,45 | 6. | 38. | kiesett | ||||
Hszie Csün (Xie Jun) | 200 m gyors | 1:55,04 | 7. | 39. | kiesett | |||
200 m vegyes | 2:10,52 | 7.* | 31.* | kiesett | ||||
Vang Ta-li (Wang Dali) | 1500 m gyors | 15:45,96 | 8. | 24. | kiesett | |||
Huang Kuo-hsziung (Huang Guoxiong) | 100 m hát | 59,36 | 7. | 35. | kiesett | |||
lin Laj-csiu (Lin Laijiu) | 57,74 | 6. | 18. | kiesett | ||||
200 m hát | 2:08,28 | 6. | 30. | kiesett | ||||
Csen Csien-hung (Chen Jianhong) | 100 m mell | 1:04,09 | 5. | 16. | B | 1:04,72 | 8. | 16. |
Csin Fu (Jin Fu) | 1:05,02 | 5. | 30. | kiesett | ||||
200 m mell | 2:26,05 | 8. | 38. | kiesett | ||||
Csang Csing (Chang Qing) | 2:24,45 | 5. | 35. | kiesett | ||||
Cseng Csien (Zheng Jian) | 100 m pillangó | 54,69 | 5. | 12. | B | 55,05 | 7. | 15. |
Csan Csiang (Zhan Jiang) | 200 m pillangó | 2:05,22 | 6. | 30. | kiesett | |||
Sen Csien-csiang (Shen Jianqiang) Li Tao Hszie Csün (Xie Jun) Feng Csiang-piao (Feng Qiangbiao) | 4 × 100 m gyorsváltó | kizárták | kiesett | |||||
Lin Laj-csiu (Lin Laijiu) Csen Csien-hung (Chen Jianhong) Cseng Csien (Zheng Jian) Sen Csien-csiang (Shen Jianqiang) | 4 × 100 m vegyes váltó | 3:54,18 | 6. | 19. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Jang Ven-ji (Yang Wenyi) | 50 m gyors | 25,67 | 1. | 1. | A | 25,64 | 2. | |
Hszia Fu-csie (Xia Fujie) | 26,66 | 7. | 22. | kiesett | ||||
Lou Ja-ping (Lou Yaping) | 100 m gyors | 57,79 | 6. | 23. | kiesett | |||
Csuang Jung (Zhuang Yong) | 55,84 | 1. | 3. | A | 55,47 | 2. | ||
200 m gyors | 2:02,40 | 6. | 15. | B | 2:14,23 | 8. | 16. | |
Csien Hung (Qian Hong) | 2:12,44 | 7. | 40. | kiesett | ||||
100 m pillangó | 1:00,66 | 2. | 4. | A | 59,52 | 3. | ||
Jen Ming (Yan Ming) | 400 m gyors | 4:18,58 | 8. | 21. | kiesett | |||
800 m gyors | 9:00,81 | 8. | 26. | kiesett | ||||
400 m vegyes | 4:49,04 | 2. | 9. | B | 4:55,92 | 8. | 16. | |
Lin Li | 200 m hát | 2:18,11 | 1. | 15. | B | 2:16,68 | 3. | 11. |
200 m vegyes | 2:17,09 | 3. | 5. | A | 2:17,42 | 7. | 7. | |
400 m vegyes | 4:48,89 | 5. | 8. | A | 4:47,05 | 7. | 7. | |
Vang Po-lin (Wang Bolin) | 100 m hát | 1:05,15 | 1. | 23. | kiesett | |||
200 m hát | 2:21,70 | 8. | 23. | kiesett | ||||
Huang Hsziao-min (Huang Xiaomin) | 100 m mell | 1:10,78 | 3. | 8. | A | 1:10,53 | 7. | 7. |
200 m mell | 2:30,03 | 3. | 6. | A | 2:27,49 | 2. | ||
Csen Huj-ling (Chen Huiling) | 100 m mell | 1:13,65 | 7. | 27. | kiesett | |||
200 m mell | 2:45,87 | 8. | 40. | kiesett | ||||
Vang Hsziao-hung (Wang Xiaohong) | 100 m pillangó | 1:01,16 | 3. | 7. | A | 1:01,15 | 8. | 8. |
200 m pillangó | 2:13,05 | 3. | 8. | A | 2:12,34 | 7. | 7. | |
Mo Van-lan (Mo Wanlan) | 2:19,56 | 6. | 22. | kiesett | ||||
Hszia Fu-csie (Xia Fujie) Jang Ven-ji (Yang Wenyi) Lou Ja-ping (Lou Yaping) Csuang Jung (Zhuang Yong) | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:46,36 | 3. | 5. | A | 3:44,69 | 4. | 4. |
Jang Ven-ji (Yang Wenyi) Huang Hsziao-min (Huang Xiaomin) Csien Hung (Qian Hong) Csuang Jung (Zhuang Yong) | 4 × 100 m vegyes váltó | kizárták | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Csiang Csen (Jiang Chen) | Divízió II | 27,0 | 19,0 | 19,0 | 23,6* | (52,0**) | 21,0 | 32,0 | 141,6 | 22. |
Lin Po (Lin Bo) Jang San-feng (Yang Shanfeng) | 470-es osztály | 26,0 | 28,0 | 27,0 | 30,0 | (36,0) | 30,0 | 29,0 | 170,0 | 25. |
* - bírók által adott pontszám
** - nem ért célba
- Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Csen Zsuj-li (Chen Ruili) Csen Hsziu-mej (Chen Xiumei) | 470-es osztály | 23,0 | (28,0) | 26,0 | 28,0 | 28,0 | 21,0 | 28,0 | 154,0 | 20. |
Vívás
Bővebben: Vívás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | 4. kör | |||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Liu Jün-hung (Liu Yunhong) | Tőr, egyéni | 6. csoport Austin Thomas (ARU) | 3. | 3. csoport Umezava Kenicsi (JPN) | 5. | 6. csoport Eric Strand (SWE) | 3. | Ulrich Schreck (FRG) 5–10 | Donnie McKenzie (GBR) 10–6 | İlqar Məmmədov (URS) 6–10 | kiesett | 20. | ||||||
Csang Cse-cseng (Zhang Zhicheng) | 10. csoport Weng Tak Fung (HKG) | 2. | 2. csoport Sergio Turiace (ARG) | 1. | 8. csoport Sergio Turiace (ARG) | 2. | Matthias Behr (FRG) 4–10 | Borisz Koreckij (URS) 8–10 | kiesett | 25. | ||||||||
Lao Sao-pej (Lao Shaopei) | 12. csoport Léj Cung-man (Lee Chung Man) (HKG) | 2. | 8. csoport Ahmed Mohamed (EGY) | 5. | 7. csoport Luc Rocheleau (CAN) | 5. | kiesett | 37. | ||||||||||
Tu Csen-cseng (Du Zhencheng) | Párbajtőr, egyéni | 8. csoport Jean-Marc Chouinard (CAN) | 4. | 5. csoport Fernando de la Peña (ESP) | 4. | 5. csoport Rob Stull (USA) | 4. | Andrej Suvalov (URS) 6–10 | Stefano Pantano (ITA) 4–10 | kiesett | 32. | |||||||
Ma Cse (Ma Zhi) | 14. csoport Ángel Fernández (ESP) | 2. | 2. csoport Arno Strohmeyer (AUT) | 3. | 7. csoport Angelo Mazzoni (ITA) | 6. | kiesett | 37. | ||||||||||
Cseng Csao-kang (Zheng Zhaokang) | Kard, egyéni | 2. csoport Régis Avila (BRA) | 4. | 4. csoport I Bjongnam (Lee Byeong-Nam) (KOR) | 4. | 3. csoport Szergej Mingyirgaszov (URS) | 6. | kiesett | kiesett | kiesett | 24. | |||||||
Csia Kuj-hua (Jia Guihua) | 3. csoport Percival Alger (PHI) | 5. | 5. csoport Peter Westbrook (USA) | 5. | kiesett | kiesett | kiesett | 27. | ||||||||||
Vang Cse-ming (Wang Zhiming) | 1. csoport Stephan Thönnessen (FRG) | 4. | 2. csoport Stephan Thönnessen (FRG) | 5. | kiesett | kiesett | kiesett | 30. | ||||||||||
Lao Sao-pej (Lao Shaopei) Liu Jün-hung (Liu Yunhong) Je Csung (Ye Chong) Csang Cse-cseng (Zhang Zhicheng) | Tőr, csapat | 1. csoport NDK (GDR) | 2. | Szovjetunió (URS) 5–9 | Az 5–8. helyért Franciaország (FRA) 7–9 | A 7. helyért Olaszország (ITA) 4–9 | 8. | |||||||||||
Csia Kuj-hua (Jia Guihua) Vang Zsuj-csi (Wang Ruiji) Vang Cse-ming (Wang Zhiming) Cseng Csao-kang (Zheng Zhaokang) | Kard, csapat | 3. csoport Szovjetunió (URS) | 4. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | |||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Szun Hung-jün (Sun Hongyun) | Tőr, egyéni | 5. csoport Pak Unhi (Park Eun-Hui) (KOR) | 2. | 1. csoport Zita-Eva Funkenhauser (FRG) | 2. | 1. csoport Olga Voscsakina (URS) | 1. | Olga Voscsakina (URS) 8–6 | Stefanek Gertrúd (HUN) 5–8 | Caitlin Bilodeaux (USA) 8–5 | Anja Fichtel-Mauritz (FRG) 4–8 | kiesett | 7. | ||
Luan Csü-csie (Luan Ju-jie) | 3. csoport Sin Szongdzsa (Sin Seong-Ja) (KOR) | 3. | 6. csoport Laurence Modaine-Cessac (FRA) | 5. | kiesett | 25. | |||||||||
Csu Csing-jüan (Zhu Qingyuan) | 4. csoport Mijahara Mieko (JPN) | 3. | 4. csoport Jacynthe Poirier (CAN) | 6. | kiesett | 32. | |||||||||
Li Hua-hua Luan Csü-csie (Luan Jujie) Szun Hung-jün (Sun Hongyun) Hsziao Aj-hua (Xiao Aihua) Csu Csing-jüan (Zhu Qingyuan) | Tőr, csapat | 4. csoport Olaszország (ITA) | 2. | Szovjetunió (URS) 7–8 | Az 5–8. helyért Franciaország (FRA) 9–6 | Az 5. helyért Egyesült Államok (USA) 8–8 | 5. |
Vízilabda
Bővebben: Vízilabda az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Kínai férfi vízilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:1988FvíziB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok (USA) | 5 | 4 | 0 | 1 | 56 | 40 | +16 | 8 |
Jugoszlávia (YUG) | 5 | 4 | 0 | 1 | 60 | 38 | +22 | 8 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 3 | 1 | 1 | 48 | 38 | +10 | 7 |
Magyarország (HUN) | 5 | 2 | 1 | 2 | 50 | 43 | +7 | 5 |
Görögország (GRE) | 5 | 1 | 0 | 4 | 45 | 66 | –21 | 2 |
Kína (CHN) | 5 | 0 | 0 | 5 | 34 | 68 | –34 | 0 |
1988. szeptember 21. 11:30 Sablon:1988FvíziCHNESP
| Kína (CHN) | 6–13 | Spanyolország (ESP) | |
(1–4, 1–3, 2–2, 2–4) | ||||
1988. szeptember 22. 09:00 Sablon:1988FvíziGRECHN
| Görögország (GRE) | 10–7 | Kína (CHN) | |
(3–1, 1–2, 4–3, 2–1) | ||||
1988. szeptember 23. 09:00 Sablon:1988FvíziUSACHN
| Egyesült Államok (USA) | 14–7 | Kína (CHN) | |
(4–3, 4–3, 3–1, 3–0) | ||||
1988. szeptember 26. 15:15 Sablon:1988FvíziHUNCHN
| Magyarország (HUN) | 14–7 | Kína (CHN) | |
(4–2, 3–0, 4–2, 3–3) | ||||
1988. szeptember 27. 16:30 Sablon:1988FvíziCHNYUG
| Kína (CHN) | 7–17 | Jugoszlávia (YUG) | |
(1–5, 3–1, 1–6, 2–5) | ||||
- A 9–12. helyért
Csapat Sablon:1988FvíziC
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Görögország (GRE) | 3 | 3 | 0 | 0 | 37 | 21 | +16 | 6 |
Franciaország (FRA) | 3 | 2 | 0 | 1 | 34 | 19 | +15 | 4 |
Kína (CHN) | 3 | 1 | 0 | 2 | 25 | 28 | –3 | 2 |
Dél-Korea (KOR) | 3 | 0 | 0 | 3 | 19 | 47 | –28 | 0 |
1988. szeptember 30. 09:00 Sablon:1988FvíziFRACHN
| Franciaország (FRA) | 11–4 | Kína (CHN) | |
(4–0, 3–2, 1–2, 3–0) | ||||
1988. október 1. 09:00 Sablon:1988FvíziKORCHN
| Dél-Korea (KOR) | 7–14 | Kína (CHN) | |
(2–2, 2–4, 1–2, 2–6) | ||||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kína (CHN) | 11. |
Források
- China at the 1988 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál
- Kína-portál